12.02.2012 09:36

Pensionēts «piecīšu» kukuļdevējs izvairās no atbildības

Autors  apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Policija izsludinājusi meklēšanā kādu 75 gadus vecu autovadītāju, kurš pagājušajā gadā divas reizes mēģinājis piekukuļot Jūrmalas ceļu policijas inspektorus, bet tagad izvairās no kriminālatbildības.

26. janvārī Jūrmalas pilsētas tiesā bija paredzēta pirmā tiesas sēde krimināllietā, kurā par kukuļdošanu ceļu policistiem apsūdzēts 75 gadus vecais Roberts Burkevičs, taču viņš uz to neieradās. Tāpat neatnāca arī liecinieki. Ņemot vērā minēto, tiesa lietas izskatīšanu atlika līdz 29. maija plksten 11, kad Burkeviču plānots atvest piespiedu kārtā, aģentūru LETA informēja Jūrmalas pilsētas tiesas priekšsēdētājas palīdze Diāna Liepiņa.

Burkevičam tiesas sēde bija plānota par kukuļdošanas gadījumu pērnā gada martā, taču viņš analogā noziegumā tika pieķerts arī rudenī, turklāt kukuli piedāvājot tiem pašiem policistiem, kuri jau no tā atteicās martā. Vīrieša vadītajai automašīnas piekabei nebija izieta tehniskā apskate, tādēļ 75 gadus vecais automašīnas vadītājs gribēja izvairīties no administratīvā soda un likuma sargiem deva kukuli.

Citi mazo kukuļu devēji ceļu policistiem vēl gaida tiesu, bet vienam šoferim tiesa jau piespriedusi 80 stundu piespiedu darba.

Kopumā pagājušajā gadā visā Latvijā aizturēts 51 autovadītājs - kukuļdevējs, bet Rīgas reģionā konstatēti 16 šādi kukuļu došanas gadījumi.