02.02.2012 12:34

Ugunsgrēkā iet bojā cilvēks

Autors  apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Traģiskais negadījums noticis 1. februāra vakarā Olaines pagastā.

Kādā dzīvojamā mājā izcēlās ugunsgrēks, kurā gāja bojā viens cilvēks, aģentūru atsaucoties uz Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) preses pārstāves Viktorijas Šembeles sniegto informāciju, vēsta LETA.

Trešdien pulksten 22.10 ugunsdzēsēji saņēma informāciju, ka Olaines pagasta Mežsētās deg dzīvojamā māja. Kad VUGD darbinieki ieradās notikuma vietā, māja dega 50 kvadrātmetru platībā. Notikuma vietā atrada bojāgājušo, kura personību vēl noskaidro.

Ugunsdzēsēji pieļauj, ka ugunsgrēka izcelšanās iemesls varētu būt bojāta vai pārslogota apkures ierīce.

No pulksten 6.30 1. februārī līdz pulksten 6.30 2.februārī VUGD saņēmis 45 izsaukumus - dzēsts 31 ugunsgrēks, veikti astoņi glābšanas darbi, bet seši izsaukumi izrādījušies maldinoši.

Trešdaļa jeb desmit no vakar reģistrētajiem ugunsgrēkiem bija gadījumi, kad dūmvados dega sodrēji. VUGD atgādina, ka, lai neizceltos ugunsgrēks, nedrīkst lietot bojātas apkures ierīces, sildītājus un dūmvadus. Sodrējus no dūmeņiem, krāšņu un pavardu dūmkanāliem jāiztīra pirms apkures sezonas sākuma un apkures sezonā ne retāk kā reizi mēnesī ilgdedzes apkures krāsnīm, bet ne retāk kā divas reizes sezonā citām apkures ierīcēm.

Lai ugunsgrēkus laicīgi pamanītu un tie nebeigtos traģiski, VUGD aicina dzīvojamās mājās un dzīvokļos ierīkot dūmu detektorus, kas laicīgi signalizē par ugunsgrēku un ļauj mājas iemītniekiem izglābties.