24.01.2012 12:51

Skata bijušā Olaines policista kukuļņemšanas lietu

Autors  apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Rīgas apgabaltiesā 24. janvārī apelācijas kārtībā plānots izskatīt bijušā Olaines novada Pašvaldības policijas priekšnieka Antona Mikutēna kukuļņemšanas krimināllietu, atsaucoties uz informāciju Latvijas tiesu portālā, vēsta aģentūra LETA.

Iepriekš dažādu iemeslu dēļ lietas izskatīšana apgabaltiesā vairākkārt atlikta.

Izskatot krimināllietu pirmajā instancē, Rīgas rajona tiesa 2011.gada  4.aprīlī par kukuļņemšanu apsūdzētajam Mikutēnam piesprieda nosacītu brīvības atņemšanas sodu uz četriem gadiem ar tikpat ilgu pārbaudes laiku, kā arī mantas konfiskāciju un aizliegumu piecus gadus ieņemt amatus pašvaldību iestādēs.

Prokuratūra Mikutēnam bija lūgusi piespriest reālu cietumsodu uz trim gadiem, nosakot piecu gadu aizliegumu ieņemt amatus pašvaldību iestādēs. Savukārt pats apsūdzētais tiesas izmeklēšanā savu vainu neatzina.

Apsūdzība Mikutēnam celta pēc Krimināllikuma 320.panta 3.daļas - par kukuļņemšanu, ja tā izdarīta atkārtoti vai lielā apmērā, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās vai ja kukulis pieprasīts. Minētais likuma pants paredz sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu, atņemot tiesības uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem vai bez tā.

Kā aģentūrai LETA iepriekš stāstīja Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja preses pārstāvis Andris Vitenburgs, pirmstiesas izmeklēšanas materiāli liecina, ka divos gadījumos persona bija vērsusies pie Pašvaldības policijas priekšnieka par iespējām apstrīdēt viņa darbinieku noformētos administratīvā pārkāpuma protokolus. Tikšanās laikā Pašvaldības policijas amatpersona, izmantojot dienesta stāvokli, pieņēmusi pretlikumīgu samaksu par protokolu anulēšanu.

Pašvaldības policijas priekšniekam piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi - aizliegums pildīt amata pienākumus un aizliegums tuvoties konkrētām personām.

Pēc laikraksta "Latvijas Avīze" informācijas, Mikutēnam par protokolu anulēšanu dota 15 latu atlīdzība.