16.01.2012 21:20

No neaizslēgtiem dzīvokļiem iznes mantas

Autors  Elīna Kondrāte
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Kā informē Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes (VP RRP) Salaspils iecirknis, pēdējā laikā Stopiņu novadā palielinājies zādzību skaits no dzīvokļiem.

Kopš decembra jau konstatēti desmit laupīšanas gadījumi. Jau aizturēti divi cilvēki, taču zādzības turpinās.

"Pārsvarā tiek zagtas dažādas vieglās mantas – mobilie telefoni, maki, somas, dokumenti, automašīnu atslēgas," informē VP RRP Salaspils iecirkņa priekšnieks Gatis Kalvītis. "Šie zagļi specializējušies nevis uz dzīvokļu uzlaušanu, bet izmanto iedzīvotāju bezrūpību, pašpaļāvību un izklaidību, kad dzīvokļu ārdurvis netiek aizslēgtas. Tas viņiem dod iespēju netraucēti iekļūt mājokļos un nozagt dažādas mantas, kas atrodas dzīvokļu gaiteņos," atklāj G. Kalvītis.

Pagaidām jau aizturēti divi cilvēki, taču zādzības turpinās. Salaspils iecirkņa priekšnieks aicina iedzīvotājus būt aktīviem un ziņot par aizdomīgām, nepazīstamām personām, kuras uzturas mājokļu tuvumā vai pārvietojas pa kāpņu telpu, pārbaudot dzīvokļu ārdurvju stāvokli vai veic citas aizdomīgas darbības. Lai veicinātu zādzību skaita mazināšanos, G. Kalvītis iesaka ievērot drošības pasākumus: vienmēr aizslēgt dzīvokļa ieejas durvis neatkarīgi no tā, cik ilgi plānots atrasties dzīvoklī, neturēt naudas makus, somiņas, dokumentus un citas vērtīgas mantas dzīvokļa gaitenī, neglabāt bankas karti un tās PIN kodus kopā. Savukārt, ja tiek konstatēts, ka no dzīvokļa jau veikta zādzība, policijas darbinieki lūdz nekavējoties informēt Salaspils iecirkni pa tālruni 67895200, kā arī bloķēt pieeju nozagtajām bankas kartēm un bloķēt telefona numuru, ja tiek nozagts mobilais telefons, un līdz operatīvās grupas atbraukšanai neko neaiztikt notikuma vietā.