30.07.2018 19:54

Festivāla laikā Baldonē par narkotiku tirdzniecību un to lietošanu aizturēti vairāki jaunieši

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Festivāla laikā Baldonē par narkotiku tirdzniecību un to lietošanu aizturēti vairāki jaunieši Valsts policija

Nedēļas nogalē Baldones novadā notika festivāls "Waterfest", kura laikā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Baložu iecirkņa policisti kopā ar Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes likumsargiem veica preventīvos pasākumus.

Naktī uz svētdienu festivāla teritorijā tika pamanīta mašīna, kurā bija novērota narkotiku tirdzniecība. Policisti aizturēja abus jauniešus, kuri atradās automašīnā. Pārmeklējot jaunāko no aizturētajiem – 2000. gadā dzimušu nepilngadīgo, tika atrasti iepakojumi ar MDMA un marihuānu.

Vēlāk veicot sankcionēto kratīšanu automašīnā, policisti atrada vēl šāda paša veida narkotikas. Kopumā tika atsavināti 7,5 grami MDMA tablešu un neliels daudzums marihuānas. Tāpat tika atsavināti 1020 eiro, kas, pēc policijas rīcībā esošās informācijas, visticamāk, iegūti no narkotiku tirgošanas.

Saistībā ar notikušo tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 253./1 panta otrās daļas – par narkotisko vielu neatļautu realizēšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku no trim līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Turpinot preventīvos pasākumus nākamajā dienā, policisti Ķekavas novadā pamanīja divus jauniešus acīmredzamā narkotiku reibumā. Jāpiemin, ka jaunieši bija iepriekš apmeklējuši minēto festivālu. Tika piesaistīta Reģionālā pašvaldības policija, kas abus jauniešus aizturēja. Pie viena no jauniešiem, kurš dzimis 1997. gadā, tika atrasti 7,2 grami žāvētas marihuānas.

Saistībā ar notikušo uzsākts Kriminālprocess pēc Krimināllikuma 253. panta pirmās daļas – par narkotisko vielu neatļautu iegādāšanos un glabāšanu bez nolūka tās realizēt. Par šādu pārkāpumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu. Tāpat uzsākta administratīvā lietvedība pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 46. panta – par narkotisko vielu neatļautu lietošanu. Par šādu pārkāpumu izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz 280 eiro.

Visiem aizdomās turētajiem jauniešiem piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.