02.07.2018 12:54

"BAO" atkritumu savākšanas teritorijā likvidēti visi ugunsgrēka laikā radītie vides riski

Autors  LETA
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Attēls ir ilustratīvs. Attēls ir ilustratīvs. arhīvs

Bīstamo atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma AS "BAO" atkritumu savākšanas teritorijā Olainē likvidēti visi ugunsgrēka laikā radītie vides riski, aģentūrai LETA apliecināja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Jānis Vilgerts.

Viņš sacīja, ka teritorijā likvidēti visi iespējami draudi cilvēkiem un videi, kā arī savākti un pārstrādei nodoti visi atkritumi, kas ugunsgrēka dzēšanas laikā salieti ar ūdeni. Pēc Vilgerta teiktā, patlaban uzņēmuma teritorijā norit nodegušo noliktavu konstrukciju un lūžņu savākšana. "No riska viedokļa problēma par 90% ir atrisināta. Uzņēmums turpina darbu, tomēr nedaudz saspringtākā režīmā, jo daļa teritorijas vēl tiek attīrīta," sacīja "BAO" valdes priekšsēdētājs.

Viņš norādīja, ka nodegušo konstrukciju demontāžai uzņēmums izmanto speciāli tam paredzētu tehniku. Pēc lūžņu savākšanas "BAO" plāno atjaunot nodegušās noliktavas.

Taujāts, vai ir noteikts, kāds bija ugunsgrēka iemesls, Vilgerts atbildēja noliedzoši, norādot, ka tas varētu atklāties vēlāk izmeklēšanas procesa laikā, kad visi materiāli – dokumentācija un videoieraksti – būs nodoti policijas rīcībā tālākai analīzei.

Kā ziņots, pagājušajā nedēļā, naktī no ceturtdienas uz piektdienu, bīstamo atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma AS "BAO" teritorijā Olainē izcēlās paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā, izsaukums tika saņemts īsi pēc pusnakts. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka degšana notiek lielā platībā un pastāv uguns izplatības draudi. Plkst. 5.18 ugunsgrēku izdevās lokalizēt un tajā kopumā 1500 kvadrātmetru platībā dega nojume, angārs, divstāvu celtniecības vagoni, divi traktori, viena kravas automašīna un mazuts ar eļļu.

Vilgerts iepriekš aģentūrai LETA sacīja, ka uzņēmuma darbības laikā līdz šim šāda situācija nav notikusi, un, pēc viņa teiktā, nav racionāla iemesla, kādēļ izcēlies ugunsgrēks, kas "BAO" radījis zaudējumus vairāku tūkstošu eiro apmērā. Taujāts, vai uzņēmumam ir aizdomas, ka notikusi ļaunprātīga dedzināšana, "BAO" valdes priekšsēdētājs šādu iespēju neizslēdza, piebilstot, ka uzņēmums situāciju varēs plašāk komentēt, kad tiks izanalizēti teritorijā izvietotie videokameru ieraksti un atbildīgie dienesti būs veikuši visas nepieciešamās darbības. "Baidos pāragri izdarīt kādus secinājumus," viņš uzsvēra.