26.06.2018 14:55

Saistībā ar ugunsgrēku nelegālajā atkritumu izgāztuvē Jūrmalā lūdz apsūdzēt trīs personas

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Saistībā ar ugunsgrēku nelegālajā atkritumu izgāztuvē Jūrmalā lūdz apsūdzēt trīs personas arhīvs

22. jūnijā Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes 2. nodaļa kriminālvajāšanas uzsākšanai nodeva kriminālprocesu par atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpšanu, kā rezultātā valstij nodarīts kaitējums 696 595 eiro apmērā. Par aizdomās turētiem šajā lietā atzītas trīs personas.

Kā zināms, pagājušā gada 18. jūnijā šajā atkritumu izgāztuvē, kur nelikumīgi tika uzglabāti atkritumi, izcēlās ugunsgrēks. Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes 2. nodaļas amatpersonas uzsāka kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 99. panta otrās daļas – par atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpšanu, ja ar to radīts būtisks kaitējums dabas videi, cilvēku veselībai, mantiskajām vai saimnieciskajām interesēm.

Kā vēsta Valsts policijā, veicot nepieciešamās izmeklēšanas darbības, likumsargi noskaidroja, ka aizdomās turētās personas, mantkārīgu motīvu vadītas, nelikumīgi izveidoja un uzglabāja atkritumus Jūrmalā, Ventspils šosejā 47, laika posmā no 2016. gada maijam līdz sadegšanas brīdim. Šo darbību rezultātā Latvijas Republikai tika nodarīts materiālais zaudējums aptuveni 700 000 eiro apmērā. Izgāztuvē esošie atkritumi tika atvesti no Zviedrijas.

Par šādām nelikumīgām darbībām aizdomās turētās personas var tikt sodītas ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Tā kā kriminālprocesa ietvaros ir veiktas visas nepieciešamās izmeklēšanas darbības, lai nostiprinātu iegūto pierādījumu bāzi, šā gada 22. jūnijā tika pieņemts lēmums par kriminālprocesa nodošanu prokuroram kriminālvajāšanas uzsākšanai. Šobrīd kriminālprocesā turpinās izmeklēšana un tiek skaidroti ugunsgrēka apstākļi.