18.06.2018 10:52

Noliktavas telpās Ādažos policija atrod prāvu nelikumīga alkohola daudzumu

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Noliktavas telpās Ādažos policija atrod prāvu nelikumīga alkohola daudzumu Valsts policija

Veicot muitas kontroles pasākumus Rīgas pasažieru ostā, Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes amatpersonas pamanīja, ka vienā no transportlīdzekļiem atrodas aizdomīga krava. Piesaistot Valsts policiju, tika noskaidrots, ka transportlīdzeklī ir vairāk nekā 2,3 miljoni nelegālo cigarešu un 960 litru spirta.

Aizdomās par šo preču pārvadāšanu un saistītām nelikumībām Valsts policija ir aizturējusi četrus vīriešus un kratīšanu laikā kādā noliktavā atsavinājusi vēl vairāk nelikumīga alkohola.

Šā gada 26. maijā, veicot kravas automobiļu kontroli pirms to uzbraukšanas uz prāmja, kas kursē no Rīgas uz Stokholmu, muitas amatpersonas atklāja, ka vienā no transportlīdzekļiem atrodas liels daudzums aizdomīgu akcīzes preču.

Lai pārbaudītu šo preču izcelsmi, tika pieaicināta Valsts policija. Pārbaudes laikā tika konstatēts, ka kravā atrodas 96 desmit litru tilpuma kannas ar spirtam līdzīgu šķidrumu. Rezultātā tika izņemti 1 590 000 cigarešu "Prince" un 98 800 cigarešu "Marlboro Gold" bez akcīzes markām, pavisam – 2 329 800 cigarešu, kā arī 960 litri spirta, vēsta Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes amatpersonas aizturēja minētā kravas auto vadītāju – 1969. gadā dzimušu vīrieti.Savukārt 28. maijā policija aizturēja arī kādu 1976. gadā dzimušu vīrieti, kurš jau iepriekš sodīts par noziegumiem, kas saistīti ar akcīzes preču nelikumīgu apriti.

Veicot kratīšanu sēriju, policija noliktavas telpās Ādažos atrada alkoholiskos dzērienus – 1450 gabalu viena litra tilpuma stikla pudeles "Smirnoff" bez Latvijas Republikas akcīzes markām, kā arī apmēram 130 litru citu nelikumīgu alkoholisko dzērienu. Kratīšanu laikā aizturēja vēl vienu iesaistīto personu – 1959. gadā dzimušu vīrieti. Dienu vēlāk aizturēja arī ceturto aizdomās turēto, kurš dzimis 1953. gadā.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess, kas kvalificēts pēc Krimināllikuma 221. panta trešās daļas (par nelikumīgu alkoholisko dzērienu glabāšanu un pārvietošanu) un pēc Krimināllikuma 221.2 panta trešās daļas (par nelikumīgu alkoholisko dzērienu glabāšanu, ja tas izdarīts lielā apmērā).

Atsavinātās akcīzes preces ir nodotas Valsts nodrošinājuma aģentūrai un pēc ekspertīzes veikšanas tiks lemts par to iznīcināšanu.