12.06.2018 09:10

Lietus palīdzējis ierobežot ugunsgrēku Ādažu poligonā

Autors  LETA
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Lietus palīdzējis ierobežot ugunsgrēku Ādažu poligonā Gatis Dieziņš

Pirmdienas vakarā lijušais lietus palīdzējis ierobežot Ādažu poligonā izcēlušos ugunsgrēku, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts meža dienesta (VMD) Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks Zigmunds Jaunķiķis.

Viņš sacīja, ka ugunsgrēka vietā lietus sācis līt pēc plkst. 22.00, un uzreiz bijis redzams, ka tas diezgan efektīvi slāpē liesmas, apturot to tālāku izplatīšanos. Otrdienas rītā tiks apsekots degušās teritorijas perimetrs, lai pārliecinātos, ka liesmas vairs neizplatās tālāk, informēja Jaunķiķis.

Uz jautājumu par ugunsgrēka platību VMD pārstāvis pagaidām precīzi atbildēt nevarēja, vien atzina, ka tā noteikti ir lielāka par 300 hektāriem.

Arī Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš Latvijas Radio uzsvēra, ka ar atklātu liesmu poligonā nekas vairs nedeg, bet vēl ir iespējama gruzdēšana sūnās, tāpēc no Gaujas ir pievilktas divas ūdens caurules, lai teritoriju kārtīgi salaistītu.

Ugunsgrēka izcelšanās iemesli vēl tiks skaidroti, teica Kalniņš un atzina, ka negadījuma apkārtnē bija liela militārā aktivitāte, tomēr ugunsgrēks sācies citā sektorā, nevis tur, kur mācību laikā iepriekš bija dedzis kāds auto.

Kalniņš nepiekrita kritikai, ka NBS nav snieguši iedzīvotājiem pietiekamu informāciju par notiekošo. Viss personāls bijis iesaistīts dzēšanā un NBS neesot bijuši resursi apbraukāt cilvēkus, turklāt Kalniņš nedomā, ka apkārtējie būtu bijuši tik apdraudēti, lai būtu nepieciešams kādu evakuēt.

Kā ziņots, ugunsgrēks Ādažu poligonā izcēlās ap svētdienas pusdienlaiku. Tobrīd atsevišķos laukumos dega virsāji, sausā zāle un sūnas. Neraugoties uz sākotnēji veiksmīgo ugunsgrēka lokalizēšanu, pirmdienas pēcpusdienā, palielinoties vējam, liesmas tomēr izlauzās ārpus ierobežotās teritorijas.

Ugunsgrēka likvidācijas darbos piedalās VMD, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Nacionālie bruņotie spēki (NBS), sabiedroto karavīri, zemessargi, kā arī brīvprātīgie ugunsdzēsēji no Inčukalna Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības. Dzēšana notiek arī no NBS Gaisa spēku helikoptera, kurš vienā reizē speciālā maisā var uzņemt aptuveni trīs tonnas ūdens.