06.06.2018 11:03

Kopīgas iedzeršanas laikā Baldonē trīs vīrieši smagi piekauj savu paziņu

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Kopīgas iedzeršanas laikā Baldonē trīs vīrieši smagi piekauj savu paziņu Valsts policija

26. maijā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Baložu iecirknī tika saņemta informācija par smagu miesas bojājumu nodarīšanu kādam vīrietim kopīgas iedzeršanas laikā netālu no Baldones. Veicot izmeklēšanas darbības, dažas dienas vēlāk likumsargi aizturēja trīs iespējamos vainīgos – divas pilngadīgas un vienu nepilngadīgu personu.

Izmeklēšanas laikā policisti noskaidroja, ka 26. maijā kompānija septiņu cilvēku sastāvā nolēma atpūsties pie dabas un lietot alkoholiskos dzērienus. Kad tika iztukšota jau kārtējā stiprās dziras pudele, starp četriem kompānijā esošiem cilvēkiem izcēlās konflikts, kā rezultātā vienam no viņiem tika nodarīti smagi miesas bojājumi.

Kad agresori jau bija norimušies, cietušajam vīrietim izdevās aizbēgt no notikuma vietas un meklēt palīdzību kādā netālu esošā lauku mājā. Tika izsaukts Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, kas cietušo nogādāja ārstniecības iestādē. Kā vēsta Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļa, šobrīd cietušais turpina atlabt ārstniecības iestādē.

29. maijā likumsargi aizturēja iespējamos vainīgos – trīs vīriešus. Divi no viņiem jau iepriekš ir nonākuši policijas redzeslokā par mantiskiem noziegumiem.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 125. panta otrās daļas – Par smaga miesas bojājuma tīšu nodarīšanu, ja to izdarījusi personu grupa. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku no diviem līdz desmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Aizturētajiem vīriešiem piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi – pilngadīgajām personām piemērota policijas uzraudzība, bet nepilngadīgajai personai – uzturēšanās noteiktā vietā.