11.05.2018 11:11

Pierīgā aizturēts vīrietis, kurš mudinājis 14 gadus vecu meiteni stāties seksuāla rakstura attiecībās

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
attēlam ir ilustratīva nozīme attēlam ir ilustratīva nozīme Valsts policija

Strādājot pret nepilngadīgo tikumību un dzimumneaizskaramību vērsto noziegumu apkarošanas jomā, likumsargi nonāca pa pēdām vīrietim, kurš interneta portālā pirms kāda laika bija sarakstījies ar 14 gadus vecu meiteni, kurai izteicis intīma rakstura piedāvājumus.

Kā informēja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļā, tika noskaidrots, ka vīrietis bija uzsācis saraksti ar nepazīstamu meiteni kāda portāla iepazīšanās sadaļā, kur iesaistījis viņu seksuāla rakstura tēmu apspriešanā, kā arī pamudinājis stāties ar viņu seksuālās attiecībās. Tāpat vīrietis bija aicinājis meiteni uzņemt un viņam e-pastā atsūtīt savu kailfoto. Pašreizējā policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka vīrietis ir zinājis, ka meitene ir nepilngadīga.

8. maijā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes amatpersonas, kuras nodarbojas ar pret nepilngadīgo tikumību un dzimumneaizskaramību vērsto noziedzīgo nodarījumu novēršanu un apkarošanu, aizdomās turēto vīrieti aizturēja viņa dzīvesvietā bijušā Rīgas rajona teritorijā. Aizturētais ir dzimis 1981. gadā un iepriekš nav nonācis policijas redzeslokā.

Veicot kratīšanu vīrieša dzīvesvietā, policisti izņēma datu nesējus. Šobrīd tiek veikta to pārbaude.

Saistībā ar notikušo ir uzsākts kriminālprocess, kas kvalificēts pēc Krimināllikuma 162. panta pirmās daļas (par 16 gadu vecumu nesasniegušas personas pavešanu netiklībā), Krimināllikuma 162.1 pirmās daļas (par 16 gadu vecumu nesasniegušas personas pamudināšanu iesaistīties seksuālās darbībās vai šādas personas pamudināšanu tikties ar mērķi izdarīt seksuālas darbības vai stāties dzimumattiecībās, izmantojot informācijas vai komunikācijas tehnoloģijas, ja to izdarījusi pilngadīga persona), kā arī pēc Krimināllikuma 166. panta ceturtās daļas (par sešpadsmit gadu vecumu nesasniegušas personas pamudināšanu piedalīties pornogrāfiska rakstura materiāla izgatavošanā).

Ceturtdien tiesa aizdomās turētajam vīrietim piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu.