12.04.2012 15:35

Tiesa atceļ izsniegto būvatļauju žoga celtniecībai ap Kargina villu

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Administratīvā rajona tiesa atcēlusi Jūrmalas pilsētas Domes Būvvaldes 2006. gada 4. oktobrī izsniegto būvatļauju  parka labiekārtošanai Bulduros, kas paredz žoga būvniecību kāpu zonā ap bijušā "Parex bankas" saimnieka Valērija Kargina ģimenes villu "Adlera".

Tādējādi tiesa pilnībā apmierinājusi Jūrmalas aizsardzības biedrības (JAB) pieteikumu, ar atsauci uz JAB pārstāvi Gunti Grūbu ziņo aģentūra LETA.

Būvdarbu norisi Bulduros Karginu kaimiņi pamanīja 2007. gada maijā - pāris mēnešu pēc tam, kad attiecīgajā teritorijā sākās aktīvi parka labiekārtošanas darbi un ap villu tika būvēts 1,8 metrus augsts metāla žogs. Jūrmalas iedzīvotāji vērsušies JAB, jo raizējas, ka būvdarbi kāpu aizsargjoslā neatbilst Aizsargjoslu likuma un Meža likuma prasībām.

JAB vērsās tiesā, jo teritorijā iekļautie zemesgabali saskaņā ar Jūrmalas pilsētas attīstības plānu atrodas teritorijā "Dabas pamatnes" un saskaņā ar Aizsargjoslu likumu - Rīgas jūras līču krasta kāpu 300 metru aizsargjoslā. Atļaujot veikt žoga būvniecību Bulduros, pārkāpts Aizsargjoslu likums, kas aizliedz ar žogiem norobežot pieeju jūrai, kā arī traucēt kājāmgājēju brīvu pārvietošanos. Teritorijā atrodas mežs un mežainās Jūrmalas kāpas, kas atbilst Latvijas īpaši aizsargājamiem un Eiropas Kopienu Biotopu nosacījumiem.

JAB pieteikumā tiesai uzsvērts, ka meža zemes transformācijai bija nepieciešama Ministru kabineta atļauja, taču tā saņemta vairākus mēnešus pēc tam, kad Jūrmalas dome izsniegusi būvatļauju un Karginu īpašumā jau noritēja būvdarbi. JAB Ministru kabineta atļauju meža zemes transformācijai parka iekārtošanai pārsūdzēja Administratīvajā rajona tiesā, kas pērn 11.martā to atcēla. JAB pieteikumā minēti arī citi procesuāli pārkāpumi būvatļaujas izsniegšanā.

Spriedumu var pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā 20 dienu laikā no sprieduma sastādīšanas dienas, iesniedzot apelācijas sūdzību Administratīvās rajona tiesas Rīgas tiesu namā.

Līdzīgā kārtā pērn JAB Administratīvā rajona tiesā veiksmīgi apstrīdēja Ministru kabineta rīkojumu par meža zemes transformāciju Upes ielā 1a, kur politiķis un uzņēmējs Ainars Šlesers plāno būvēt privātmāju. Arī šo Ministru kabineta rīkojumu tiesa 27.oktobrī atcēla.

Grūba aģentūrai LETA paudis, ka šie gadījumi pierāda, ka Jūrmalas dome ignorē tiesu praksi un par spīti līdzīgiem spriedumiem par būvniecību un kāpu zonu aizsardzību turpina pieņemt prettiesiskus lēmumus. Tāpēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai vajadzētu izvērtēt Jūrmalas domes darbu, jo tā atkārtoti atļaujas neievērot likumu un tādējādi apgrūtina tiesu darbu.