01.02.2012 15:06

Sējas pašvaldība vairāk nekā pusi gada budžeta atvēlējusi izglītībai

Autors  Kate Jēkabsone
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Šogad Sējas pamatskolas 2.stāvā plāno veikt grīdas remontu. Šogad Sējas pamatskolas 2.stāvā plāno veikt grīdas remontu. Foto: Krišjānis Grantiņš

Sējas novada dome apstiprinājusi 2012. gada budžetu 1 300 827 latu apmērā, no kā 52 procenti atvēlēti izglītībai.

Šā gada budžetā ieņēmumi prognozēti par 8% mazāk nekā 2011. gadā. «Tomēr nav izslēgts, ka gada laikā šie ieņēmumi var palielināties. Vēl jau nav zināms, cik naudas budžetā atgriezīsies no realizētajiem siltināšanas projektiem,» portālam apriņķis.lv paskaidro Sējas novada domes Sabiedrisko attiecību speciāliste Inese Pliena.

Savukārt Sējas novada Domes priekšsēdētājs Guntis Liepiņš norāda: «Lai gan budžeta ieņēmumi nedaudz samazinājušies, tomēr šogad izdevies to saplānot tā, lai tas būtu vērsts uz attīstību, un ļautu īstenot nozīmīgus infrastruktūras projektus, piesaistot Eiropas Savienības fondu un pašvaldības līdzekļus.»

Pašvaldības pamatbudžeta galvenais ieņēmumu avots ir iedzīvotāju ienākuma nodoklis. Dome paredz, ka ienākumi no tā 2012. gadā palielināsies par 101% attiecībā pret iepriekšējo gadu.

Nodokļu ieņēmumi no nekustamā īpašuma, ieskaitot parādu maksājumus, 2012. gadā prognozēti 83% apmērā salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu. Pērn bija paredzēti 100 tūkstoši latu, bet faktiskā izpilde pārsniedza plānoto par 35%. «Tas bija iespējams, pateicoties virknei pasākumu, kas tika veikti, lai mudinātu iedzīvotājus nokārtot ikgadējos un iepriekšējo gadu aizkavētos maksājumus par nekustamo īpašumu,» skaidro I. Pliena, «ņemot vērā 2011. gada pozitīvo iznākumu, šogad šī nodokļa ieņēmumi plānoti lielāki - 113 000 latu apjomā.»

Viņa arī norāda, ka budžeta ieņēmumu sadaļā ir ieplānotas projektu naudas, bet tās esot atkarīgas no projektu virzības un realizācijas.

Sējas novada speciālā budžeta ieņēmumi plānoti 364 973 latu apmērā. Pamatbudžeta izdevumi 2012. gadā plānoti 1 407 898 latu jeb 114,6% apmērā no pamatbudžeta, kas iespējams, pateicoties 431 284 latu lieliem uzkrājumiem iepriekšējā gadā.

Lielākie izdevumi šogad paredzēti izglītībai, un no kopējā budžeta šī summa sastāda 52%. «Pirmkārt, šogad par pašvaldības līdzekļiem plānojam nosiltināt pirmsskolas izglītības iestādi «Bitīte». Otrkārt, nepieciešami finansiāli ieguldījumi Sējas pamatskolā, jo pagājušajā gadā tika veikts grīdas remonts pirmajā stāvā, bet šogad vajadzētu uzlabot grīdu arī otrajā stāvā. Paredzēts veikt arī kosmētiskos remontus vairākās klašu telpās,» paskaidro I. Pliena.

Šā gada budžetā par 22% palielināts finansiālais atbalsts kultūras un sporta jomai. «Ņemot vērā darba apjoma palielināšanos pašvaldībā, plānots palielināt štata vietu skaitu. 2012. gada budžetā par 124% attiecībā pret pagājušo gadu ir palielināts finansējums arī domes izpildvarai,» viņa piebilst.

Sējas novada domes priekšsēdētājs uzsver: «Neskatoties uz skaitļiem un cipariem, kas atainoti budžetā, pašvaldība arī turpmāk konsekventi pieturēsies pie līdzekļu ekonomijas, izvērtēs ieguldījumu lietderību, centīsies izsargāties no neizvērtētiem maksājumiem, domājot par rītdienu, lai arī turpmāk būtu iespējams realizētt novadam un tā iedzīvotājiem nepieciešamus projektus.»