23.05.2018 13:54

Vidusskolas skolotāja nopludinājusi latviešu valodas eksāmena domraksta tematus

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Vidusskolas skolotāja nopludinājusi latviešu valodas eksāmena domraksta tematus arhīvs

22. maijā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes kriminālpolicijas rīcībā nonāca informācija no Valsts izglītības satura centra par latviešu valodas centralizētā eksāmena domrakstu tematu izplatīšanos skolēnu vidū aptuveni pusstundu pirms eksāmena sākuma.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes kriminālpolicijas amatpersonas nekavējoties uzsāka izmeklēšanu saistībā ar saņemto informāciju par Latgales reģionā konstatētiem gadījumiem, kad īsi pirms latviešu valodas centralizētā eksāmena trešās daļas sākuma kādas skolas vidusskolēnu vidū nonākuši latviešu valodas centralizētā eksāmena domrakstu temati.

Veicot pirmstiesas izmeklēšanas darbības, Valsts policija konstatēja, ka sākotnējā informācijas noplūde notikusi no kādas vidusskolas skolotājas Zemgales reģionā, pēc kā latviešu valodas centralizētā eksāmena domrakstu temati nonākuši skolēnu rīcībā, kur tie tālāk izplatījušies vidusskolēnu vidū arī citos reģionos.

Par notikušo Valsts policijā ierosināts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 200. panta pirmās daļas par neizpaužamu ziņu, kas nav valsts noslēpums, nelikumīgu izpaušanu, ja to izdarījusi persona, kas nav valsts amatpersona un kas saskaņā ar likumu ir atbildīga par ziņu glabāšanu.

Kā vēsta Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļā, jau ir noskaidrota iespējamā vainīgā persona, kura savu vainu nodarījumā atzīst. Patlaban kriminālprocesā noziedzīgajā nodarījumā iesaistītajai skolotājai piemērots statuss – persona, pret kuru uzsākts kriminālprocess.