20.12.2017 12:45

Ikšķiles novadā reorganizēs Tīnūžu pamatskolu

Autors  LETA
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Ikšķiles novadā reorganizēs Tīnūžu pamatskolu www.ikskile.lv

Tīnūžu pamatskolu reorganizēs par sākumskolu, trešdien lēmuši Ikšķiles novada domes deputāti. No nākamā gada 1. septembra Tīnūžos būs vairs tikai sākumskola, tomēr skolas telpās tiks atvērtas divas vai trīs bērnudārza grupiņas piecgadīgajiem un sešgadīgajiem.

Tādējādi tiks risināta bērnudārzu rindu problēma novadā, aģentūrai LETA apliecināja Ikšķiles novada domes priekšsēdētājā vietnieks Česlavs Batņa (LZS).

Rezultātā plānots stiprināt Ikšķiles vidusskolu, norāda Batņa. Skolēniem no Tīnūžiem būs plašākas interešu izglītības iespējas, pārnākot mācīties uz Ikšķili. Batņa arī sola, ka tiks uzlabota autobusu satiksme no Tīnūžiem uz Ikšķili, lai palīdzētu skolēniem pārvietoties.

Jau vēstīts, ka pētījumā "Optimālā vispārējās izglītības iestāžu tīkla izveide Latvijā" ieteikts reorganizēt vienīgo vidusskolu Ikšķiles novadā. Ikšķiles vidusskolu rekomendēts pārveidot par pamatskolu, balstoties uz pētnieku paredzējumiem, ka par spīti augošajam iedzīvotāju skaitam Ikšķiles novadā, skolai neizdosies nodrošināt nepieciešamo skolēnu skaitu, jo pastāv tendence skolēniem pēc sākumskolas vai pamatskolas beigšanas mācības turpināt Rīgā vai Ogrē.