22.05.2017 14:41

Skolēnu interese strādāt vasarā teju uz pusi pārsniedz vakanču skaitu

Autors 
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Skolēnu interese strādāt vasarā teju uz pusi pārsniedz vakanču skaitu arhīvs

Līdz šim Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) īstenotajiem skolēnu nodarbinātības pasākumiem vasaras brīvlaikā kopumā reģistrējušies 8910 skolēni, un visos reģionos interesentu skaits pārsniedz plānotās vakances, liecina aģentūras informācija.

Latgalē līdz šim saņemti 1376 skolēnu iesniegumi, un šajā reģionā darba vietas paredzēts nodrošināt aptuveni 753 skolēniem. Vienlaikus Zemgalē, kur par vasaras darbiem pagaidām interesi izrādījuši 1145 skolēni, plānotais nodarbināmo skolēnu skaits ir 667, bet Kurzemē līdz šim saņemti 1769 pieteikumi, kamēr plānotais nodarbināto skolēnu skaits ir 750.

Vienlaikus 836 skolēni līdz šim reģistrējušies Vidzemes reģionā, kur plānots nodarbināt 570 skolēnus. Rīgas reģionā, kur plānots iesaistīt 2260 skolēnus, līdz šim pieteikušies 3784 skolēni.

Kopumā šogad vasaras brīvlaikā nodarbinātības pasākumos plāno iesaistīt 5000 skolēnu.

Kā aģentūru LETA informēja NVA, lai pieteiktos NVA nodarbinātības pasākumiem vasaras brīvlaikā, skolēnam ir jāreģistrējas tajā NVA filiālē, kuras apkalpošanas teritorijā viņš vēlas strādāt. Nepieciešamo informāciju par reģionu, novadu un filiāļu atrašanās vietu iespējams atrast NVA mājaslapas sadaļā "Skolēnu vasaras darbs".

NVA atgādina, ka skolēna reģistrācija negarantē iesaisti pasākumā, jo valsts līdzfinansēto darba vietu skaits ir ierobežots, un iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka reģistrēto skolēnu daudzums pārsniedz piedāvāto darba vietu skaitu.

NVA vasaras nodarbinātības pasākumā var piedalīties skolēni vecumā no 15 līdz 20 gadiem, kuri mācās vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs. Iespēja strādāt valsts līdzfinansētajās darba vietās skolēniem būs no 1. jūnija līdz 31. augustam.

Detalizētāka informācija par "Nodarbinātības pasākumiem vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs" izlasāma NVA mājaslapas sadaļā "Skolēnu vasaras darbs".