07.06.2018 09:55

Rosina ārvalstu adoptētājiem vairs neļaut adoptēt bērnus no audžuģimenēm

Autors  LETA
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Rosina ārvalstu adoptētājiem vairs neļaut adoptēt bērnus no audžuģimenēm arhīvs

Labklājības ministrija (LM) rosina ārvalstu adoptētājiem vairs neļaut adoptēt bērnus no audžuģimenēm, intervijā Latvijas Radio sacīja labklājības ministra Jāņa Reira (V) biroja vadītāja Linda Baļčūne.

Ministrija ir izstrādājusi noteikumu projektu "Adopcijas kārtība", kas paredz, ka ārvalstu iedzīvotāji varēs adoptēt otra laulātā bērnu, bērnu ar kuru ir radniecīgas saites, kā arī bērnu, kurš atrodas institūcijā. Vienlaikus vairs nebūs iespēja adoptēt bērnus no audžuģimenēm, skaidroja Baļčūne.

Pēc viņas domām, šī ir būtiska ziņa Latvijas iedzīvotājiem. Tā liecina, ka "mēs esam pietiekami nobriedusi sabiedrība, lai varētu uzņemties atbildību par saviem bērniem", pauda LM pārstāve, piebilstot, ka bērni, kuri atrodas audžuģimenēs jau aug ģimeniskā, pienācīgā aprūpē.

Noteikumos arī paredzēts stiprināt prasības attiecībā uz Latvijā strādājošām ārvalstu adopcijas iestādēm. Proti, vēlreiz nostiprināts pienākums iesniegt LM pēcadopcijas ziņojumu. Tāpat paredzēts, ka arī ārvalstu adoptētājiem būs jāapgūst apmācību programma.

Vienlaikus paredzēts, ka šai iestādei būs jāatspoguļo maksimālās izmaksas ārvalstu adoptētājiem. Kā skaidroja Baļčūne, šī pienākuma mērķis ir parādīt iedzīvotājiem, cik ārvalstu adoptētājam izmaksā bērna adopcija no Latvijas.

LM pārstāve atklāja, ka adopcijas noteikumi nav mainīti kopš 2003.gada. Tomēr, pēc viņas paustā, šajā laikā daudz ir mainījies, īpaši sabiedrībā.