07.04.2018 11:22

Juristi sniegs bezmaksas padomus no vardarbības ģimenē cietušajiem

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Juristi sniegs bezmaksas padomus no vardarbības ģimenē cietušajiem Valsts policija

10. aprīlī norisināsies akcija "Pajautā juristam", kuras ietvaros augsti kvalificēti juristi sniegs bezmaksas konsultācijas cilvēkiem, kas cietuši no vardarbības ģimenē. Juridiskās konsultācijas būs iespējams saņemt laikā no plkst. 9.00 līdz 18.00, zvanot uz atbalsta tālruni cietušajiem 116006.

Konsultēties ar juristiem varēs par šādām tēmām:

vardarbība ģimenē – cietušā tiesības, aizsardzība, palīdzības saņemšanas iespējas, rīcība;
pagaidu aizsardzības pret vardarbību nodrošināšana vardarbībā cietušajiem tiesā un ar policijas starpniecību;
ģimenes tiesību jautājumi – laulības šķiršana, bērnu aprūpes, aizgādības un saskarsmes tiesības, uzturlīdzekļi, ģimenes maksātnespēja un tās risināšanas iespējas.

"Cilvēki, kas cietuši no vardarbības ģimenē, bieži vien jūtas kā ieslodzīti situācijā – bezpalīdzīgi un vieni. Viņi nereti paliek vardarbīgajās attiecībās tādēļ, ka trūkst padoma par savām tiesībām un iespējām. Lai arī psiholoģiskais atbalsts šādos gadījumos ir ļoti nepieciešams, advokāts var informēt par konkrētu rīcības plānu, palīdzot pārtraukt vardarbības ciklu, jo katram cilvēkam ir tiesības uz cieņpilnu dzīvi," uzskata klīniskā psiholoģe, atbalsta tālruņa noziegumos cietušajiem koordinatore Santa Ozoliņa.

Uz iedzīvotāju zvaniem atbildēs un padomus sniegs pieci pieredzējuši juristi:

Vilis Sruoģis, zvērināts advokāts. Specializējas krimināltiesībās. Rīgas Jaunās Šķīrējtiesas pastāvīgais šķīrējtiesnesis. Konsultāciju laiks: 10. aprīlī plkst. 9.00-12.00.

Andris Nurenbergs, jurists. Specializācija – krimināltiesībās, civiltiesībās. Vairāk kā 10 gadu pieredze tiesībsargājošās iestādēs ļauj sniegt vardarbībā cietušajiem kvalificētu juridisku palīdzību. Konsultāciju laiks: 10. aprīlī plkst. 12.00-15.00.

Zita Zaharenko, zvērināta advokāte. Zvērinātu advokātu biroja "Ex Officio" advokātiem ir ilggadēja pieredze ģimenes strīdu risināšanā un ir kompetenti nepieciešamās juridiskās palīdzības nodrošināšanai gan situācijās, kad ģimenes strīdi tiek risināti miermīlīgā ceļā, gan gadījumos, kad laulātie (partneri) nespēj konstruktīvi vest sarunas un pat ir nepieciešamība nodrošināt pagaidu aizsardzību pret vardarbību. Konsultāciju laiks: 10. aprīlī plkst. 12.00-15.00.

Rita Oļhova, zvērināta advokāte. Specializējas krimināltiesību jomā; ģimenes strīdu izšķiršanas jomā, īpaši gadījumos, kas saistīti ar jebkuras no vardarbībās veidiem pielietošanu; nekustāmā īpašuma darījumu noslēgšanā; nama apsaimniekošanā, pārvaldīšanā, kas saistīts ar biedrības nodibināšanu. Konsultāciju laiks: 10. aprīlī plkst. 15.00-18.00.

Iveta Vietniece, zvērināta advokāte. Specializācija krimināltiesībās, kur sniedz juridisko palīdzību un pārstāv arī personas, kuras cietušas no vardarbības. Pārstāv puses civillietās, ģimenes tiesību strīdos. Konsultāciju laiks: 10. aprīlī plkst. 15.00-18.00.

Plašāk par akciju šeit.