13.10.2017 19:53

Foto: Sociālajā kampaņā aicina ģimenes kvalitatīvi pavadīt laiku kopā

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(1 balsojums)
Foto: Sociālajā kampaņā aicina ģimenes kvalitatīvi pavadīt laiku kopā publicitātes

Pēc radošās aģentūras "TBWA Latvija" un komunikācijas aģentūras "MRS grupa" iniciatīvas sadarbībā ar Latvijas vecāku organizāciju Mammamuntetiem.lv uzsākta sociālā kampaņa "Esi man blakus". Kampaņas mērķis ir aicināt kvalitatīvi un radoši piepildīt ģimenes laiku, piedāvājot dažādas radošas idejas un risinājumus kopā būšanai.

Latvijas Bērnu labklājības tīkla veiktajā pētījumā par bērnu labsajūtu secināts, ka Latvijai ir viens no starptautiski zemākajiem rādītājiem ģimenes emocionālā atbalsta saņemšanā. Lai gan pētījumā secināts, ka ģimene ir vide, kur bērni jūtas vislabāk, ir vairāki aspekti, kas ir kā trauksmes signāls: 33 % bērnu bieži jūtas uztraukti, 25 % — nomākti, 40 % — garlaikoti, 23 % — dusmīgi, 23 % — vientuļi, 22 % — bēdīgi. Katrs trešais bērns nejūt ģimenes atbalstu, bet katrs piektais — bieži strīdas ar vecākiem.

Šie dati apliecina to, ka ir nepieciešams pievērst uzmanību tam, lai bērni tiek pilnvērtīgi aprūpēti un kopā pavadītais laiks būtu kvalitatīvs, kā arī vai viņi saņem nepieciešamo emocionālo atbalstu no ģimenes, vai netiek atstāti novārtā un vientulībā.

Lai veicinātu ģimenes vairāk laika pavadīt kopā, sociālās kampaņas ietvaros sadarbībā ar Latvijā populāriem mūziķiem Kasparu Zemīti un Renāru Kauperu radīta dziesma "Esi man blakus". Dziesma ir īpaša ar to, ka dziesmas vārdus ir radījuši bērni kopā ar saviem vecākiem un mūziķiem, apkopojot bērnu domas par brīvā laika pavadīšanu kopā ar vecākiem.


Dziesmas audio ieraksts un video versija ir veidota ģimeņu vasaras nometnes "Laba Daba" ietvaros. Video versijas radošais risinājums balstīts uz pašu bērnu idejām par laiku, ko pavadīt kopā ar vecākiem, arī visas videoklipa dekorācijas ir veidojuši bērni kopā ar saviem vecākiem.

Kampaņas ietvaros radīta platforma esimanblakus.lv portālā mammamuntetiem.lv, kur ikviens var gūt radošu iedvesmu dažādām aktivitātēm un kopā ar bērniem ļauties rotaļām, veidojot pašu gatavotas spēles un iedibināt jaunas ģimenes tradīcijas. Ikviens aicināts pievienot arī savu ģimenes tradīciju un idejas kopīga un kvalitatīva laika pavadīšanai ģimenes lokā, izvietojot to sociālajā tīklā Facebook un izmantojot tēmturi #esimanblakus.