11.10.2017 11:29

Oktobra beigās rīkos pirmo Latvijas Audžuģimeņu forumu

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Oktobra beigās rīkos pirmo Latvijas Audžuģimeņu forumu arhīvs

31. oktobrī Rīgā, viesnīcas "Tallink hotel" konferenču zālē notiks pirmais Latvijas Audžuģimeņu forums. Tā galvenais uzdevums – apkopot priekšlikumus motivējošas un atbildīgas audžuģimeņu politikas veidošanai.

"Bērni, kuri zaudējuši savu bioloģisko vecāku siltumu, ir tiesīgi dzīvot ģimeniskā vidē. Tomēr 2004. gadā aizsāktais Latvijas audžuģimeņu skaita pieaugums pēc 2011. gada pilnībā apstājies, kas nepievilcīgā demogrāfiskā situācijā īpaši satraucoši. Iemesli ir dažādi. Viens no galvenajiem – vienotas, motivētas politikas trūkums audžuģimeņu kustības paplašināšanā," teikts pasākuma rīkotāju paziņojumā.

"Nepieciešams noteikt grūtību cēloņus, to atrisināšanas metodes un virzienus, iezīmēt skaidru darbības plānu jeb ceļa karti politiskā līmenī, balstot to uz profesionāļu un veiksmīgu audžuģimeņu pieredzi. Pats galvenais – nepieciešama politiska griba un situācijas izpratne."

Forumā piedalīsies labklājības ministrs Jānis Reirs, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas, kā arī demogrāfijas apakškomisijas deputāti, Tiesībsargs Juris Jansons, bijušais bērnu un ģimenes lietu ministrs Ainars Baštiks, nozares eksperti, audžuģimenes, aizbildņi, adoptētāji.

Forumu organizē profesionālā audžuģimeņu apvienība "Terēze", Kurzemes reģionālā audžuģimeņu biedrība "Estere", Latgales audžuģimeņu biedrība "Muna sāta", atbalsta ASV vēstniecība.