22.08.2017 14:54

Daudzbērnu ģimenes saņems atlaidi, iegādājoties arī abonementa biļeti

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Daudzbērnu ģimenes saņems atlaidi, iegādājoties arī abonementa biļeti pixabay.com

No 1. septembra daudzbērnu ģimenes varēs saņemt atlaidi 20% apmērā, iegādājoties arī abonementa biļeti braucienam reģionālo maršrutu autobusos un vilcienos. Šī atlaide summēsies ar šobrīd jau esošajām autobusu un vilcienu abonementa biļešu atlaidēm.

Otrdien, 22. augustā, valdība apstiprināja minētās izmaiņas Ministru kabineta noteikumos "Braukšanas maksas atvieglojumu noteikumi", informē VSIA "Autotransporta direkcija" sabiedrisko attiecību vadītāja Zane Plone.

Iegādājoties abonementa biļeti vai biļeti vienam braucienam, daudzbērnu ģimenes locekļiem arī turpmāk būs jāuzrāda "3+ ģimenes karte" un dokuments, kas apliecina, ka konkrētais pasažieris ir tiesīgs atlaidi saņemt. No 1. septembra bērni līdz 15 gadu vecumam atlaidi varēs saņemt, uzrādot ne tikai pasi vai ID karti, bet arī skolēnu apliecību. Attiecīgajiem dokumentiem jābūt līdzi arī brauciena laikā gadījumam, ja sabiedriskā transporta kontrolieri lūdz uzrādīt biļeti un apliecināt tiesības saņemt atlaidi.

Sākot ar šā gada 1. jūliju, daudzbērnu ģimenes locekļi varēja saņemt atlaidi 25% apmērā no vienas biļetes cenas braucienam vietējās nozīmes un starppilsētu maršrutu autobusos un vilcienos. Savukārt no 1. septembra attiecīgajai pasažieru kategorijai būs iespēja iegādāties arī abonementa biļeti, saņemot atlaidi 20% apmērā, skaidro Z. Plone.

Šī atlaide summēsies ar jau esošajām abonementa biļešu atlaidēm, un reģionālo maršrutu autobusos atlaide ir līdz 20%, bet vilcienos – līdz 35%, kas nozīmē, ka daudzbērnu ģimenes varēs saņemt atlaidi kopumā pat 40% vai 50% apmērā. Abonementa biļetes šobrīd ir pieejamas visos AS "Pasažieru vilciens" dzelceļa pārvadājumu maršrutos un vairāk nekā 500 reģionālo autobusu maršrutu.

Pirmajā mēnesī kopš tika ieviesta iespēja daudzbērnu ģimenēm saņemt altaidi 25% apmērā par braucienu sabiedriskajā transportā jau ir pārdoti vairāk nekā 10 000 šādu biļešu, vēsta Z. Plone.

Ar jautājumiem par apliecības "3+ ģimenes karte" saņemšanu un izmantošanas kārtību var vērsties Sabiedrības integrācijas fondā, zvanot pa tālruni 67281752 vai rakstot uz e-pasta adresi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..