15.08.2017 16:00

Ar brīvdabas teātra izrādi, grupas "Iļģi" uzstāšanos un orientēšanās sacensībām atzīmēs Tēva dienu

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Ar brīvdabas teātra izrādi, grupas "Iļģi" uzstāšanos un orientēšanās sacensībām atzīmēs Tēva dienu arhīvs

9. septembrī Vērmanes dārzā Rīgā risināsies piektais Tēva dienas festivāls, kura programmā iekļauta brīvdabas teātra izrāde, mazo bundzinieku un grupas "Iļģi" uzstāšanās, tēvu un bērnu orientēšanās sacensības un citi pasākumi.

Projekta koordinatore Marta Bormane informēja, ka festivāls, uz kuru ielūgtas ģimenes no visas Latvijas neatkarīgi no ģimenes locekļu vecuma, plkst. 12.00 sāksies ar saliedējošu, ģimenisku gājienu no Brīvības pieminekļa līdz Vērmanes dārzam. Gājienu jau tradicionāli pavadīs Latvijas Zemessardzes orķestris diriģenta Anda Kareļa vadībā, bet šogad gājiena muzikālo noskaņu papildinās arī Andžeja Grauda Bungu skolas audzēkņi.

Orientēšanās sacensības, brīvdabas izrāde, tētu un bērnu lāzerkaujas, koncerts, kurā uzstāsies postfolkloras grupa "Iļģi", perkusionists Nils Īle ar ģimeni, kā arī citi, brīvdabas izrāde "Bruņinieks, kuram sāpēja zobi", ķīmijas eksperimentu šovs, lielā loterija, ģimenes foto stūri ar bilžu momentizdrukām, tētiem domātu dāvanu darbnīcas – Tēva dienas festivālā gaidāmas teju 30 aktivitātes, kas mērķtiecīgi atlasītas tā, lai būtu aizraujoši gan pirmsskolas, gan skolas vecuma bērniem, gan pusaudžiem un pašiem vecākiem, gan arī vecvecākiem un pat topošajiem vecākiem.

Jāatzīmē, ka vecākiem ar mazuļiem būs sava telts – "Milupas" atpūtas un radošā zona pašiem mazākajiem, kur mazuļus varēs pārģērbt, pabarot un pat pagatavot dāvaniņu tētim – glezniņu ar bērna rokas vai pēdas nospiedumu. Ikviens Tēva dienas festivāla apmeklētājs aicināts piedalīties arī lielajā loterijā. Lai tajā piedalītos, jāsakrāj noteikts skaits zīmogu, iesaistoties vairākās pasākuma aktivitātēs. Lielās loterijas galvenais atbalstītājs ir aizraujošo un attīstošo konstruktoru ražotāja "Lego".

"Lielais prieks un pagodinājums ir tas, ka Tēva dienas gājiena un festivāla apmeklētāju skaits gadu no gada pieaug, turklāt pasākumā ierodas ģimenes no visas Latvijas un svinīgajā gājienā, kas sākas no Brīvības pieminekļa, dodas vairākās paaudzēs, arī ar vecvecākiem," gandarījumu par svētku vēršanos plašumā pauž Inga Akmentiņa-Smildziņa, Latvijas vecāku organizācijas "Mammamuntetiem.lv" vadītāja. "Tēva dienas festivāla mērķis ir veicināt tēvu un bērnu brīvā laika pavadīšanu kopā, un šis pasākums ir lieliska vieta, kur atkal piedzīvot izjūtu - cik fantastiski ir būt kopā."

Jāatgādina, ka Tēva diena Latvijā ir oficiāli atzīti svētki, ko atzīmē septembra otrajā svētdienā, un jau piekto gadu Latvijas vecāku organizācija "Mammamuntetiem.lv", godinot tēvus un Tēva dienu, Rīgā rīko gājienu un festivālu. Tēva dienas festivāls notiek sestdienā, lai svētdienu – oficiālo Tēva dienu – atstātu svinēšanai ģimenes lokā. Tēva dienas festivāla plašāku programmu skati un jaunumiem seko līdzi www.tevadiena.lv.