06.12.2016 12:53

Šogad bija 24 gadījumi, kad ārvalstīs no ģimenēm izņemti Latvijas valstspiederīgo bērni

Autors  BNS
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Šogad bija 24 gadījumi, kad ārvalstīs no ģimenēm izņemti Latvijas valstspiederīgo bērni arhīvs

Šogad bija 24 gadījumi, kad ārvalstīs no ģimenēm izņemti Latvijas valstspiederīgo bērni, šodien deputātus informēja Tieslietu ministrijas (TM) pārstāvji.

Vienā no minētajām lietām bērns nodots vecākiem, trīs lietās - radinieku aprūpei Latvijā, divos gadījumos - audžuģimenei Latvijā, vienā lietā - radinieku aprūpei ārvalstīs, vienā gadījumā - adopcijai ārvalstīs, ņemot vērā mātes vēlmi, bet vēl vienā lietā vecāki brīvprātīgi nodeva bērnu adopcijai. Savukārt 15 gadījumos vēl nav nolēmuma.


Iepriekšējos gados šādu lietu skaits bija līdzīgs: 2014. gadā - 20 lietas, bet 2015. gadā - 25.

TM uzsvēra, ka adopcija ir galējais līdzeklis un pēdējo divu gadu ministrijas redzeslokā bija pieci šādi gadījumi.

TM redzeslokā nonāk gadījumi, par kuriem tiek ziņots. Informācija tiek saņemta gan no vecākiem, gan arī no ārvalstu iestādēm vai vēstniecībām. Tāpat ir gadījumi, kad ārvalstu institūcijām ir nepieciešama informācija.

Kopumā uz 1. decembri ir 110 lietas, no kurām vairāk nekā puse - 64 - ir ar Apvienoto karalisti, deviņas - ar Īriju, sešas - ar Norvēģiju, bet vēl četras ar Vāciju.

Šīs lietas mēdz būt dažādas - ārvalstu institūcijas ziņo par Latvijas valstspiederīgo ģimeni, kas nonākusi to redzeslokā, ziņo par bērniem, kas izņemti no ģimenes. Tāpat arvien biežāk tiek ziņots par ģimenēm, kas bijušas dienestu redzeslokā, bet tad devušās uz Latviju.

Kā ziņots, deputāti šodien Demogrāfijas lietu apakškomisijas un Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas kopsēdē apsprieda Saeimas pieņemtās deklarācijas izpildi, kas paredz nepilngadīgo Latvijas valstspiederīgo aizsardzību ārvalstīs.