23.11.2016 10:24

Nākamgad palielinās valsts atbalstu daudzbērnu ģimenēm un apgādnieku zaudējušiem bērniem

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Nākamgad palielinās valsts atbalstu daudzbērnu ģimenēm un apgādnieku zaudējušiem bērniem arhīvs

Nākamgad tiks paaugstināts ģimenes valsts pabalsts par ceturto un nākamajiem bērniem ģimenē. Grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā, kas, lemjot par nākamā gada valsts budžetu, trešdien otrajā galīgajā lasījumā tika atbalstīti Saeimas ārkārtas sēdē, paredz no 2017. gada 1. aprīļa noteikt pabalstu 50,07 eiro mēnesī.

Ģimenes valsts pabalsta palielināšanai par ceturto un nākamajiem bērniem ik gadu plānots piešķirt 3,5 miljonus eiro. Patlaban ģimenes valsts pabalsts par pirmo bērnu ģimenē ir 11,38 eiro, par otro – 22,76 eiro, bet par trešo un nākamajiem – 34,14 eiro mēnesī.


Kā norāda likumprojekta autori, daudzbērnu ģimenes ir viena no sabiedrības grupām, kas pakļauta visaugstākajam nabadzības riskam, un nepieciešams radīt ekonomiski labvēlīgākus apstākļus bērnu dzīves kvalitātei un attīstībai, informēja Saeimas preses dienests.

Pēc Labklājības ministrijas aplēsēm ģimenes valsts pabalstu par ceturto un nākamajiem bērniem piešķir par nepilniem 20 tūkstošiem bērnu, kas veido aptuveni sešus procentu no visiem ģimenes valsts pabalsta saņēmējiem.

Nākamgad plānots palielināt arī valsts atbalstu apgādnieku zaudējušiem bērniem, tuvinot to minimālo uzturlīdzekļu apmēram.

No 2017. gada 1. aprīļa minimālais valsts atbalsts apgādnieku zaudējušiem bērniem līdz septiņu gadu vecuma sasniegšanai plānots 92,5 eiro apmērā (bērnam ar invaliditāti kopš bērnības – 106,72 eiro mēnesī). Savukārt bērnam pēc septiņu gadu vecuma sasniegšanas tie būs 111 eiro.

Likums paredz, ka par katru no mirušajiem vecākiem tiek piešķirta sava apgādnieka zaudējuma pensija.

Valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu apgādnieka zaudējuma gadījumā jaunajā apmērā piešķirs no 2017. gada 1. aprīļa, starpību starp veco un jauno pabalsta apmēru izmaksājot ne vēlāk kā līdz 2017. gada 30. septembrim.

Lai palielinātu atbalstu apgādnieku zaudējušiem bērniem, gadā papildus tiek plānoti 4 miljoni eiro.