21.11.2016 15:26

Atsākas informatīvā akcija pret seksuālo vardarbību

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Atsākas informatīvā akcija pret seksuālo vardarbību arhīvs; infografika - VBTAI

No 21. novembra atsākas Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bērnu un pusaudžu uzticības tālruņa 116111 rīkotā informatīvā akcija "Vardarbība nav mazs noslēpums. Runā par TO!", lai cīnītos pret seksuālo vardarbību un palīdzētu tās atpazīšanā, kā arī seku mazināšanā.

Akcijas laikā ikviens tiek aicināts zvanīt uz uzticības tālruni 116111 un ziņot par seksuālās vardarbības gadījumiem pret bērniem, kā arī saņemt profesionālas psiholoģiskās konsultācijas un atbalstu, un nepieciešamo informāciju.

Labklājības ministrijā informēja, ka akcijas otrā daļa "Pārtrauc klusēšanu!" turpināsies līdz 27. novembrim, iekļaujoties Latvijas aktivitāšu kopumā, kas veltītas Eiropas dienai par bērnu aizsardzību no seksuālās ekspluatācijas un vardarbības.

Šogad akcijas pirmā daļa noritēja no 6. līdz 13. aprīlim, tās laikā saņemti 915 zvani un 314 gadījumos sniegta psiholoģiskā palīdzība. No šīm konsultācijām 43 gadījumos zvanītāji vērsās pēc emocionālas palīdzības, 16 – pēc fiziskas palīdzības, sešos gadījumos – seksuālas vardarbības gadījumā, bet piecos gadījumos – par iespējamo vardarbību un nespēju nodrošināt bērniem piemērotu aprūpi informācija nodota atbilstošās pašvaldības sociālajam dienestam.

Detalizētāku informāciju par seksuālas vardarbības atpazīšanu, pazīmēm, sekām un atbildību var iegūt VBTAI tīmekļa vietnē.

Uzticības tālrunis 116111 ir bezmaksas tālruņa līnija, zvanot gan no fiksētā, gan mobilā telefona. Uzticības tālrunis strādā visu diennakti.