03.11.2016 09:37

Tieslietu ministrijas lietvedībā ir 104 lietas pārrobežu bērnu tiesību aizsardzības jautājumos

Autors  BNS
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Tieslietu ministrijas lietvedībā ir 104 lietas pārrobežu bērnu tiesību aizsardzības jautājumos arhīvs

Tieslietu ministrijas (TM) lietvedībā šogad ir 104 sadarbības lietas pārrobežu bērnu tiesību aizsardzības jautājumos.

Kā aģentūru BNS informēja tieslietu ministra Dzintara Rasnača (VL-TB/LNNK) preses sekretārs Andris Vitenburgs, trešdien ministrs tikās ar Latvijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Lielbritānijas Karalistē Baibu Braži, lai apspriestu valsts atbalstu Latvijas valstspiederīgajiem labākai bērnu tiesību aizsardzībai ārvalstīs.

Tieši Lielbritānijā ir visvairāk gadījumu, kad Latvijas ģimene nonāk sociālo dienestu redzeslokā. Kopumā ministrijas lietvedībā 2015. gadā bija 125 sadarbības lietas pārrobežu bērnu tiesību aizsardzības jautājumos, no tām 83 ar Lielbritāniju par 132 bērniem. Šogad kopumā tādas ir 104 lietas, no tām 61 ar Lielbritāniju par 87 bērniem.


Ministrs un vēstniece uzsvēra Latvijas kompetento institūciju sadarbības nozīmi bērnu tiesību aizsardzības lietās pārrobežu kontekstā un atzinīgi novērtēja Tieslietu ministrijas, Latvijas vēstniecību un bāriņtiesu aktīvu iesaisti šādu lietu koordinēšanā.

Rasnačs atzina, ka bērnu tiesību aizsardzībai ārvalstīs ir svarīga kompleksa pieeja, proti, risināt jau radušās tiesiskās problēmas, novērst to cēloņus un uzlabot iesaistīto institūciju sadarbību pārrobežu ģimenes lietās. Savukārt Braže informēja par konsulāro amatpersonu rīcību bērnu tiesību jautājumos un sadarbību ar citām iesaistītajām Latvijas institūcijām.

Lai paplašinātu sabiedrības informētību par konkrētās valsts likumiem, tajā noteiktajiem bērnu aprūpes standartiem un tradīcijām, TM bija izstrādājusi rekomendējoša rakstura vadlīnijas Latvijas valstspiederīgajiem viņu bērnu tiesību un interešu labākai aizsardzībai ārvalstīs, tostarp Lielbritānijā.

Atzīstot nozīmīgo bāriņtiesu lomu bērnu tiesību aizsardzībā, TM stiprinās sadarbību ar bāriņtiesām, lai efektīvāk varētu reaģēt pārrobežu ģimenes lietās. Tāpat no nākamā gada ar Juridiskās palīdzības administrācijas starpniecību tiek plānots nodrošināt daļēju valsts finansiālo atbalstu Latvijas valstspiederīgajiem juridiskās palīdzības sniegšanai ar bērnu aprūpes tiesībām saistīto tiesisko problēmu risināšanai ārvalstīs.