27.06.2016 16:35

Pirmā mājokļa atbalsta programmai šogad piešķirs četrus miljonus eiro

Autors  BNS
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Pirmā mājokļa atbalsta programmai šogad piešķirs četrus miljonus eiro godagimene.lv

Pirmā mājokļa atbalsta programmas turpināšanai šogad piešķirs četrus miljonus eiro, kā arī noteiks vairākus ierobežojumus, lai programma netiktu izmantota ļaunprātīgi, žurnālistiem pēc koalīcijas padomes sēdes sacīja premjerministrs Māris Kučinskis (ZZS).

Premjers skaidroja, ka koalīcija vienojusies programmu turpināt, šogad tai piešķirot četrus miljonus eiro. Kā ierobežojums tiks noteikts, ka pirmais mājoklis nevar būt dārgāks par 200 tūkstošiem eiro, jo iepriekš vismaz 24 īpašumi programmā ir pārsnieguši šo summu. Tas liecinot par to, ka šiem cilvēkiem nav nepieciešama valsts palīdzība, bet gan viņi izmanto programmu, lai samazinātu izmaksas sev.

Tāpat noteikts, ka valsts nodevas samazinājums nevar pārsniegt 1000 eiro. "Mērķauditorija ir skaidra, tas ir palīdzēt pirmā mājokļa iegādei, nevis veikt atlaides kādam," sacīja Kučinskis. Premjers norādīja, ka 2,5 miljoni eiro tiks piešķirti no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem", savukārt 1,5 miljoni būs no iekasētajām uzturēšanās atļauju nodevām.Arī pārējie koalīcijas pārstāvji - "Vienotības" priekšsēdētājs Andris Piebalgs un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerherds norādīja, ka ir gandarīti par programmas turpināšanu.