27.04.2016 09:15

Par bezmaksas ēdināšanu bērnudārzos savākti 10 000 parakstu

Autors  BNS
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Par bezmaksas ēdināšanu bērnudārzos savākti 10 000 parakstu arhīvs

Par bezmaksas ēdināšanu bērnudārzos savākti 10 tūkstoš parakstu, liecina informācija portālā "manabalss.lv". Trešdienas rītā iniciatīvu parakstījuši 10 002, kas nozīmē, ka tā kā kolektīvais iesniegums nonāks Saeimā. Iniciatīvu 2015. gadā izveidoja Sandra Minakovska.

Tajā norādīts, ka tikai dažās Latvijas pašvaldībās ēdināšanas bērnudārzos izdevumus sedz no pašvaldības budžeta, bet vairumā gadījumu par bērna ēdināšanu bērnudārzā jāmaksā pašiem vecākiem.


"Situācijā, kad valsts tikko pārtraukusi maksāt bērna kopšanas pabalstu un vecāki vēl nav atgriezušies darbā, šādi izdevumi ir būtisks slogs ģimenes budžetam, kavē vecākus pieņemt lēmumu par bērna laišanu uz bērnudārzu un apgrūtina vecāku atgriešanos darba tirgū," uzskata sieviete.

"Mēs rosinām sākot no 2016. gada 1. septembra no valsts budžeta piešķirt dotācijas pašvaldībām, lai Latvijas bērnudārzos nodrošinātu bezmaksas ēdināšanu. Nepieciešamais finansējums piešķirams pakāpeniski, sākotnēji ar bezmaksas ēdināšanu nodrošinot jaunākos bērnus un bērnus, kuri nāk no daudzbērnu ģimenēm. Četru gadu laikā bezmaksas ēdināšana jānodrošina visiem bērniem, kuri apmeklē pirmsskolas izglītības iestādes," paredz priekšlikums, ko būs jāvērtē Saeimas deputātiem.

Kolektīvos iesniegumus nodod Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijai, kas pēc visu pušu uzklausīšanas sagatavo lēmumprojektu, par ko balso Saeima.