04.04.2016 09:23

VID "e-busiņā" palīdzēs elektroniski iesniegt Gada ienākumu deklarāciju

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
VID "e-busiņā" palīdzēs elektroniski iesniegt Gada ienākumu deklarāciju VID

No 4. līdz 11. aprīlim Mārupes, Baldones, Siguldas, Babītes, Garkalnes un Salaspils novada iedzīvotājiem būs iespēja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) "e-busiņā" izmantot VID speciālistu palīdzību Gada ienākumu deklarāciju iesniegšanā elektroniskā formā un apgūt arī citus VID e-pakalpojumus.

VID "e-busiņš" minētajos novados ieradīsies šādos laikos:


Mārupes novads: 4. aprīlī plkst. 10.00 – 13.00 Mārupes novada domes telpās, Daugavas ielā 29;

Baldones novads: 5. aprīlī plkst. 10–13 Baldones novada domes zālē ("Pārupes", Baldones pagasts, Baldones novads, 109. kabinetā);

Siguldas novads: 6. aprīlī plkst. 10–13 Siguldas novada domes Pakalpojumu centrā, Raiņa ielā 4;

Babītes novads: 7. aprīlī plkst. 10–13 Babītes novada Piņķos, Jūrmalas ielā 14A, 1. stāvā;

Garkalnes novads: 8. aprīlī plkst. 10–13 Garkalnes novada domes mazajā zālē, Brīvības gatvē 455, Rīgā;

Salaspils novads: 11. aprīlī plkst. 10–13 Salaspils novada domes pārrunu zālē, Līvzemes ielā 8.

VID "e-busiņā" speciālisti palīdzēs iesniegt Gada ienākumu deklarāciju gan tiem nodokļu maksātājiem, kuriem tā jāsniedz obligāti, gan tiem, kuri vēlas to iesniegt brīvprātīgi, lai atgūtu pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli par izglītību, ārstniecību, iemaksām pensiju fondos u.c. attaisnotajiem izdevumiem. VID vērš uzmanību, ka dokumenti papīra formātā "e-busiņā" netiks pieņemti.

Lai "e-busiņā" varētu elektroniski iesniegt Gada ienākumu deklarāciju, nodokļu maksātājiem jāņem līdzi personu apliecinošs dokuments (pase vai eID karte), internetbankas kodu karte un attaisnojuma dokumenti (maksājumi par izglītību, medicīnas un zobārstniecības pakalpojumiem), kas skenētā veidā būs jāpievieno Gada ienākumu deklarācijai. To būs iespējams izdarīt arī "e-busiņā", jo tas ir aprīkots ar portatīvo datoru, mobilo internetu, eID karšu lasītāju un dokumentu skeneri.

Cita VID rīcībā esošā informācija – nodokļu maksātāja gūtie ienākumi, neapliekamie ienākumi, informācija no kredītiestādēm par veiktajām iemaksām pensiju fondos, informācija no apdrošināšanas sabiedrībām par veiktajām iemaksām par dzīvības apdrošināšanas pakalpojumiem, kā arī no iepriekšējiem gadiem pārnestie attaisnotie izdevumi par izglītību un ārstnieciskajiem pakalpojumiem – deklarācijā tiks atspoguļota automātiski.

Ja persona nav internetbankas lietotājs, "e-busiņā" būs arī iespēja iegūt lietotāja vārdu un paroli, ar kuru varēs pieslēgties Elektroniskās deklarēšanas sistēmai (EDS) un izmantot visus tajā pieejamos VID e-pakalpojumus.


Gada ienākumu deklarācija par 2015. gadā gūtajiem ienākumiem līdz 2016. gada 1. jūnijam obligāti jāiesniedz tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri:

veikuši saimniecisko darbību (piemēram, ir individuālā uzņēmuma īpašnieki, izīrē vai iznomā savu īpašumu, ir zemnieku saimniecības īpašnieki, ir guvuši ienākumus no profesionālās darbības u.c.),

guvuši ienākumus ārvalstīs (tai skaitā personas (jūrnieki), kuras bijušas nodarbinātas uz starptautiskos pārvadājumos izmantojama kuģa),
guvuši ar nodokli neapliekamos ienākumus, kas kopumā 2015. gadā pārsniedza 4000 eiro (piemēram, gūti ienākumi no personiskās mantas pārdošanas),
guvuši ienākumus, kuri apliekami ar 10% nodokļa likmi (piemēram, ienākumu no dividendēm, ienākumu no augoša meža vai kokmateriālu pārdošanas), un no kuriem nodoklis nav ieturēts ienākuma izmaksas vietā,
guvuši citus ar nodokli apliekamus ienākumus, no kuriem izmaksas vietā nav ieturēts nodoklis, tai skaitā, no fiziskām personām saņemti dāvinājumi, kas ir apliekami ar iedzīvotāju ienākuma nodokli.

Fiziskajām personām, kuras veic saimniecisko darbību, kā arī individuālo uzņēmumu, t.sk. zemnieku un zvejnieku saimniecību īpašniekiem, kuri ir iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātāji, Gada ienākumu deklarācija par 2015. gadu obligāti jāiesniedz elektroniski, izmantojot VID EDS.

Savukārt brīvprātīgi Gada ienākumu deklarāciju VID aicina iesniegt tos nodokļu maksātājus, kuri vēlas atgūt pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli par attaisnotajiem izdevumiem – saņemtajiem ārstniecības, zobārstniecības vai izglītības iegūšanas pakalpojumiem, veselības apdrošināšanas prēmiju maksājumiem, veiktajām iemaksām pensiju fondos vai par dzīvības apdrošināšanas pakalpojumiem. 2016. gada laikā pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli var pieprasīt par 2015., 2014. un 2013. gadu.

Plašāka informācija pieejama VID mājaslapā sadaļā "Gada ienākumu deklarācija". Jautājumu un neskaidrību gadījumā iedzīvotāji var zvanīt uz VID Nodokļu un muitas informatīvo tālruni 67120000, konsultēties ikvienā VID klientu apkalpošanas centrā vai Valsts un pašvaldības vienotajos klientu apkalpošanas centros, kā arī uzdot savu jautājumu rakstiski VID mājaslapā vai arī VID EDS.

Iepriekš:

Sākas gada ienākumu deklarāciju iesniegšana