14.03.2016 13:53

Advokatūras dienās arī Pierīgā var saņemt bezmaksas konsultācijas

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Advokatūras dienās arī Pierīgā var saņemt bezmaksas konsultācijas arhīvs

No 14. līdz 18. martam 130 zvērināti advokāti Advokatūras dienu ietvaros ikvienam interesentam sniedz bezmaksas juridiskās konsultācijas visā Latvijā. Šogad izvēlēts ģimenes tiesību temats, tostarp laulību šķiršanas, laulāto mantiskās attiecības, bērnu aprūpes un saskarsmes jautājumi.

Mājaslapas www.advokatura.lv sadaļā "Bezmaksas juridiskā palīdzība – 14. līdz 18. marts" ir pieejams saraksts ar vairāk nekā 130 zvērināto advokātu kontaktinformāciju, kuri Advokatūras dienās sniegs bezmaksas juridiskās konsultācijas. Pierīgā konsultācijas paredzētas Ādažos, Ķekavā un Jūrmalā.


"Iepriekšējo gadu dalībnieku atsauksmes liecina, ka tieši pirmā tikšanās daudzus ir pamudinājusi sakārtot sen sasāpējušas personīgās problēmas. Advokatūras dienu konsultāciju mērķis ir iedrošināt spert pirmo soli un palīdzēt iezīmēt turpmākos rīcības variantus, kurus cilvēks var mājās apdomāt, izvērtēt un pamazām ķerties pie risināšanas," piedalīties aicina zvērināta advokāte Tatjana Rancāne.

Advokāti vērš uzmanību uz biežākajiem ģimenes dzīves samezglojumiem un iesaka trīs vienkāršus padomus, kas attiecībās var pasargāt no liekām raizēm:

1. Sakārtoti dokumenti mīlestību nemazina – laulības reģistrācija palīdz sakārtot savstarpējās mantiskās attiecības. Nereģistrētās attiecībās kopīgi iegādājoties kustamo un nekustamo mantu, ieguldot naudu un ņemot kredītus – faktiski tas skaitās kopīpašums, tomēr ierasti tiks reģistrēts uz viena vai otra cilvēka vārda, un neprecētam pārim šķiroties var gadīties, ka viens paliek ar mantu, otrs – ar parādiem. Arī laulību līgumi ir normāla prakse, jo īpaši gadījumos, ja vienai vai abām pusēm ir biznesi vai citas saistības, kam būtu vēlams palikt neitrālām.

2. Bērna intereses ir prioritāte – bērns nedrīkst būt līdzeklis, ar kuru pieaugušie risina savas personiskās attiecības. Dažkārt vecāki šķiroties savas tiesības izmanto kā ieroci "ja tu man tā, tad es tev šitā", un ar emocionālu noskaņošanu, pat ar manipulēšanu un uzpirkšanu iesaista bērnus. Abi vecāki ar bērnu būs saistīti uz mūžu, tāpēc advokāti aicina pēc iespējas pārvarēt emocijas un pievērsties racionālai, mierīgai attiecību, aizbildnības, uzturlīdzekļu u.c. jautājumu sakārtošanai. Turklāt vecāku vārdi dzimšanas apliecībā ir pietiekami, lai prasītu uzturlīdzekļus jeb alimentus no bērna otra vecāka, jo šajā gadījumā nav būtiski, vai laulība ir bijusi reģistrēta.

3. Aizdod to, ko esi gatavs uzdāvināt – parakstīti līgumi, galvojumi un ņemti kredīti vai citas saistības, kas labu gribot ir izlīdzēti tuviniekam, jāveic ar apdomu: "dari tikai tad, ja pats esi gatavs šo parādu samaksāt vai aizdoto naudu uzdāvināt un nedabūt atpakaļ". Tāpat arī piešķirot pilnvaras, jāapdomā, kam tās piešķir un kādus rīcības ierobežojumus pilnvarotajam noteikt.

Interesenti aicināti ar izvēlēto zvērināto advokātu sazināties individuāli, lai vienotos par konsultācijas laiku un tiesību jomu, kurā nepieciešams padoms. Ņemot vērā, ka konsultāciju laiks ir ierobežots, advokāti iedzīvotājus aicina pieteikties laikus. Gadījumā, ja nevar ierasties, lūdz atteikt konsultācijas rezervāciju, lai šo iespēju varētu izmantot kāds cits.

Advokatūras dienas Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija 2010. gadā iedibināja ar mērķi popularizēt zvērināta advokāta profesijas misiju – darboties sabiedrības interesēs, sniedzot tai praktisku palīdzību pēc labākās sirdsapziņas likumiem.