04.01.2016 14:39

Projekts "Eglīšu Debesis" vieš skaidrību par to, ko iesākt ar eglīti, kad svētki pagājuši

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(1 balsojums)
Projekts "Eglīšu Debesis" vieš skaidrību par to, ko iesākt ar eglīti, kad svētki pagājuši publicitātes

Jau otro gadu pēc kārtas apņēmīgi jaunieši projekta "Eglīšu Debesis" ietvaros Rīgas un Pierīgas iedzīvotājus aicina nemest svētku laiku nokalpojušās eglītes atkritumos, bet pieteikt tās ceļam uz "debesīm" - uz mežu, kur tās kalpos nākamo eglīšu audzēšanai.

Kā informē projekta īstenotāji, nereti uz Ziemassvētkiem uzpostās eglītes uzreiz pēc svētkiem piemeklē gaužām bēdīgs liktenis. Pēc tam, kad pīrāgi apēsti, dāvanas izdalītas, eglīte, kas teju mēnesi māju piepildījusi ar skuju smaržu un svētku sajūtu, nereti nonāk atkritumu tvertnē, vārtrūmē vai vienkārši tiek nolemta nobiršanai kaut kur dzīvokļu māju pagalmos.

Pēc jauniešu domām, tik skumju likteni galvenais Ziemassvētku simbols nav pelnījis, tāpēc arī šogad pēc svētkiem startē projekts "Eglīšu Debesis". Tā ietvaros jaunieši no Rīgas un Pierīgas iedzīvotājiem, kā arī uzņēmumiem savāks zaļsvārces, lai nogādātu tās atpakaļ mežā, kur tās kalpos nākamo eglīšu audzēšanai.

"Šo projektu pavisam nejauši aizsākām pērnā gada janvārī. Cilvēku atsaucība bija tik liela, laika maz, bet mums izdevās lielisks starts - mediji mūs pamanīja, un cilvēkus šis projekts uzrunāja. Mūsu mērķis bija mazināt izmesto eglīšu skaitu un cilvēkos, ģimenēs un bērnos ieviest jaunu tradīciju - egles sūtīšanu debesīs. Pērn mūsu loģistika bija drausmīga, mēs braukājām no Piņķiem uz Berģiem, krustu šķērsu cauri visai Rīgai, gribētāju bija ļoti daudz, taču mēs - tikai divi ar vienu busu," atceras projekta idejas autori Toms Barons Lūķis un Helmuts Bēķis.

Savu eglīti uz "Eglīšu Debesīm" var nosūtīt jebkurš, kas mājas lapā www.eglisudebesis.lv aizpildīs anketu un par eglītes izvešanu samaksās simbolisku "benzīna naudu", proti, piecus eiro. Pēc tam, kad tas būs izdarīts, laikā no 6. janvāra līdz 15. janvārim projekta komanda ieradīsies pie jums pagalmā, kur paņems jūsu eglīti, kopā ar citām to pārstrādās šķeldā un pēc tam nogādās atpakaļ mežā, kur tā kalpos par pakaišiem nākamo eglīšu audzēšanai.