13.09.2015 08:57

Būt tēvam ir lieliski!

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Būt tēvam ir lieliski! Renārs Koris, “mammamuntetiem.lv”

Šodien visā pasaulē, tostarp arī Latvijā, atzīmē Tēva dienu. Un tieši tamdēļ, lai veicinātu cilvēku izpratni, ka bērna dzīvē nozīmīga vieta ir arī tēvam, sabiedrībā zināmi tēti stāsta, kāpēc ir lieliski būt tētim un ko viņi ir iemācījušies no saviem bērniem.

Mūziķis, dēla tētis Andris Ābelīte: "Bērni izaug ļoti ātri un dodas savā dzīvē, tāpēc mums, pieaugušajiem, jāmācās novērtēt laiku, ko varam pavadīt kopā nesteidzīgi. Jābauda brīdis, kad saviem bērniem esam nepieciešami šeit un tagad, kad varam atcerēties bērnu sevī. No sava bērna esmu mācījies mīlestību, atbildības izjūtu un milzīgu pacietību."
Hokejists, divu dēlu tētis Jānis Sprukts: "Bērni man sagādā milzīgu prieku un gandarījumu. Īpaši to izjūtu brīžos, kad ilgāku laiku esmu bijis prom. Bieži neesmu mājās, bet bērni mīl un gaida bez nosacījumiem. Mamma pārsvarā ir tā mierīgā un nosvērtā, bet es esmu tas, ar ko kopā izdauzīties. Un tas ir svarīgi, jo ikviena bērna dzīvē mammai ir viena loma, tētim cita, bet ne mazāk nozīmīga. Turklāt bērns no abiem vecākiem mācās dzīves vērtības, labas uzvedības noteikumus un attiecību veidošanu. Laikā, kad bērni bija pavisam mazi, protams, mamma bija viņiem fiziski tuvāk, taču es centos ik brīdī, kad viņa bija nogurusi, pārņemt stafeti un dot mazajiem visu nepieciešamo. Es gribētu aicināt mammas necensties visu izdarīt pašām, bet uzticēties vīriešiem, jo mēs, tēti, ar prieku rādām savu spēku un varēšanu!"
Radio balss un TV seja, divu meitu tētis Ansis Klintsons: "Zēns par vīrieti kļūst aptuveni 18 gadu vecumā. Otrreiz par vīrieti kļūst brīdī, kad ģimenē ienāk bērns. Tas ir laiks, kad pilnībā mainās skatījums uz dzīvi. Tā ir fantastiska mīlestības, pacietības un pateicības prakse. Bērni ir liela laime, ko dzīve var dot. Būt tētim nozīmē justies kādam vajadzīgam visu atlikušo mūžu. Būt tētim nevar iemācīties, lasot grāmatas vai apmeklējot kursus, - to var vienīgi piedzīvot un izbaudīt. To arī novēlu ikvienam vīrietim."


Tēva diena pirmo reizi tika svinēta 1910. gadā Amerikas Savienotajās Valstīs, lai pievērstu uzmanību tēva lomai bērnu audzināšanā. Gadsimta laikā šie svētki iemantojuši nozīmīgu vietu pasaulē - tos svin visos apdzīvotajos kontinentos neatkarīgi no ādas krāsas un reliģiskās pārliecības. Latvijā šogad tā tiks atzīmēta jau astoto gadu pēc kārtas.