23.11.2011 19:40

Ripo vilcieniņš uz Siguldu

Autors  Agnese Dzene, Silvija Mača
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Pirmais “Tautas ekskursijas” vilciens sestdien, 29. oktobrī, uzņēma kursu uz Gaujas nacionālā parka pērlēm – Siguldu, Līgatni, Cēsīm, atjaunojot Latvijas pirmās brīvvalsts prezidenta Kārļa Ulmaņa dibināto “Tautas ekskursiju” tradīciju. Siguldu par savu galamērķi brīvdienās izvēlējās gandrīz 500 cilvēku.

Muzikālā vagona konduktore un kontroliere Kristīne Lisika pastāstīja, ka vilcienā valdījusi patīkama atmosfēra un, par spīti piepildītajiem vagoniem, pasažieri bijuši saprotoši, iztiekot bez starpgadījumiem. “Izskatījās, ka no organizētajām aktivitātēm bērniem visvairāk patika dedzināt zīmes Siguldas koka spieķīšos. Kādam izdevās labāk, kādam ne tik, bet visi aizrautīgi iesaistījās,” novēroja K. Lisika.

Specializētajos Siguldas vilciena vagonos katram bija iespēja darināt savu spieķi, piedalīties muzikālajās performancēs, risināt uzdevumus un meklēt atbildes uz iepriekš sagatavotiem jautājumiem par Siguldu. Vēl kāpjot ārā no vilciena, sestdienas vakarā ceļotāji dalījās iespaidos arī par citviet redzēto. “Līgatnē apmeklējām papīrfabriku un bijām aizgājuši uz Bunkuru. Mums gadījās misēklis, bērns guva traumu, tāpēc neredzējām tik daudz, cik bija iecerēts, bet kopumā brauciens un ekskursija ļoti patika. Mazajam visvairāk patika pa vilcienu staigājošie dzīvnieki,” stāsta Viktorija.

A/s “Pasažieru vilciens” informācijas un mārketinga departamenta vadītājs Andrejs Filipovs pastāstīja, ka ekskursijas vilcienu brīvdienās izmantojuši vairāk nekā tūkstotis pasažieru. Viņš vērtēja, ka pasākums ir izdevies, kā bija cerēts, un pastāstīja, ka nākamā ekskursija plānota jau 12. novembrī par godu Mārtiņdienai. “Latviskā garā ar ķekatās iešanu un ražas svētku tradīciju ievērošanu vilciens dosies Gulbenes virzienā un tālāk uz Stāmerienu,” informēja A. Filipovs. Tāpat tiks rīkoti arī bānīša Ziemassvētku braucieni un svētku svinēšana Papardes mežā kopā ar Ziemassvētku vecīti un pasaku varoņiem.

Sagaida ar pūtēju orķestri

Viesu sagaidīšanu Siguldas stacijā īpašu padarīja vienpadsmit gidi ar oranžiem lietussargiem un Ginta Kalniņa vadītais pūtēju orķestris, kurš atskaņoja, kā šādos gadījumos pieņemts, svinīgu maršu. Skats patiesi bija saviļņojošs, kad no desmit vagoniem izkāpa formās tērptas pavadones un deva ceļu dabas mīļotājiem. Pats Siguldas novada Domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics vilcienu atstāja pirmais, lai pievienotos sagaidītāju pulkam un kopā ar Tūrisma pārvaldes vadītāju Lauru Konstanti godam sagaidītu atbraucējus. Tā nebija straume – tūristu lavīna gāzās no vilciena un ātri vien piepildīja stacijas laukumu. Būt Siguldā, redzēt, dzirdēt, baudīt – tāds bija atbraucēju mērķis. Drīz vien sadalījušies pulciņos, viegli šūpojoties oranžajiem lietussargiem, atbraucēji izklīda pilsētas ielās.

Pārdomātais maršruts piedāvāja ekskursantiem neparastu iespēju – ļāva apskatīt Siguldas pilsētu no diviem augstiem skatupunktiem – bobsleja un kamaniņu trases torņa un Siguldas evaņģēliski luteriskās baznīcas zvanu torņa. Kaut gan laiks nebija saulains, tomēr kailie koku zari ļāva vērot brīnišķīgu panorāmu. Tūristi devās pastaigā pa labiekārtoto Svētku laukumu, iepazina Spieķu parku un izjuta pilsdrupu senatnīgo burvīgumu. Siguldas dabas ainavas skatus bagātināja laikmetīgas mākslas vērtības – Jura Gagaiņa “Bruņinieku parāde” un Elmāra Gaigalnieka Smilšu namiņš. Ekskursanti pabija arī Harija Jākobsona Dzintara darbnīcā un aplūkoja Valda Atāla Pogu gleznu izstādi. Tam visam klāt rudens brīnumainā smarža, lapu čaboņa un pašu ekskursantu priecīgā kņada. Gide Anna Grosberga vadīja Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu, pedagogu un vecāku vairāk nekā 50 cilvēku grupu. Pasniedzējas Santa Podgaiska un Liena Vahšteine bija gandarītas par redzēto, tomēr atzina, ka bērni labprāt ilgāk pakavētos gan pilsdrupās, gan neparastajā E. Gaigalnieka Smilšu namiņā: “Visam nepietika laika. Vēlamies pateikt paldies arī gidei A. Grosbergai, ka ārpus plāna viņa paguva mums parādīt arī “Balto flīģeli”.” Ekskursantus stacijā pavadīja un Rīgas meitas un puišus apdziedāja Siguldas folkloras kopa “Senleja”.