23.11.2011 13:06

Siguldas luterāņi sapņo par draudzes namu un aicina ziedot

Autors  Raivis Bahšteins
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Siguldas evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Andris Grots aicina ziedot draudzes nama būvniecībai. To draudze plāno būvēt līdzās luterāņu baznīcai, kas ir viens no tūristu apmeklētākajiem objektiem Siguldā.

Draudzes nams – nepieciešamība, ne greznība

A. Grots iecerējis, ka draudzes nams varētu kalpot ne tikai draudzes vajadzībām, bet tajā varētu ierīkot tējnīcu, suvenīru veikalu un tualetes Siguldas viesiem. “Tāpat kā mūsu baznīca ir katru dienu atvērta apmeklētājiem, vēlamies draudzes namā ierīkot tējnīcu, kur par ļoti lādzīgām cenām tūristi varētu saņemt siltu dzeramo, kādu smalkmaizīti. Draudzei tas palīdzētu šo namu uzturēt,” par ieceri stāsta A. Grots.

Ar mācītāju sarunājamies telpā, kas atrodas blakus baznīcas zālei, un kas lielā mērā atgādina viduslaikus. Līdz šim nelielā un rudenīgi drēgnā telpa kalpojusi ne tikai par mācītāja kabinetu, bet tajā notikusi arī sadraudzības noturēšana, svētdienskolas nodarbības, iesvētes mācību nodarbības, Bībeles stundas, draudzes locekļu individuālās sarunas ar mācītāju vai diakonijas darbiniekiem. A. Grots cienā ar atspirdzinošu kokakolu glāzītē uz kājiņas un sūrojas, ka draudzes saviesīgajos brīžos, piemēram, pēc Pļaujas svētku dievkalpojuma, siguldieši paliek turpat lūgšanu zālē un spiesti pārlikt plāksnes pār solu atzveltnēm, kas kalpo par galdiem. “Ja mums būtu draudzes nams, daudzas lietas, kas tagad notiek baznīcā, varētu norisināties tajā. Šobrīd, ja svētdienas skola notiek reizē ar dievkalpojumu un bērni grib spēlēt spēles un patrokšņot, tas ir dzirdams dievkalpojuma laikā, bet draudzes nams dotu iespēju svētdienas skolu pārcelt uz to. ”

Jāsavāc aptuveni 40 000 latu

Līdz ar draudzes nama uzbūvēšanu ieguvēja būtu ne tikai draudze, bet arī visi siguldieši un tūristi, jo draudzes nama projekts paredz izbūvēt sieviešu, vīriešu un invalīdu tualetes, kas būs pieejamas gan no draudzes nama iekšpuses, gan ārpuses, jo, kā piebilst A. Grots, “Siguldā situācija ar sabiedriskajām tualetēm ir bēdīga”. Draudze gan plāno lūgt palīdzību Domei tualetes uzturēt, lai tās varētu kalpot arī tūristiem. “Jo luterāņu baznīca ir viens no svarīgākajiem tūrisma objektiem visā Siguldā. Pats personīgi reizi nedēļā dežurēju baznīcā un zinu, cik liela tūristu plūsma šeit ir. Turklāt no baznīcas torņa paveras lielisks skats uz pilsētu. Baznīca ir viens no izteiksmīgākajiem Siguldas ģīmja vaibstiem,” nešaubās A. Grots.

Līdz šim gan tualetes nav arī pašā baznīcā – pat mācītājs spiests doties uz dievnama šķūnīti, kur paslēpusies plastikāta būdiņa. “Tā kalpo tikai draudzes vajadzībām, jo draudze neeksistē tādēļ, lai uzturētu tūristiem čurumājiņu. Tāpēc gan pilsētai, gan draudzei būtu par svētību tualetes līdzās baznīcai, draudzes namā, kas būtu pieejamas ikvienam,” vēlreiz pamato mācītājs.

Draudzes nama būvniecība varētu izmaksāt aptuveni 40 000 latu. Draudze vēlas nākamā gada pavasarī jau uzsākt būvdarbus, bet līdz tam vēl nepieciešams savākt naudu. Draudze iecerējusi pārdot sev piederošu zemesgabalu, lai iegūtu lielāko daļu celtniecībai nepieciešamo līdzekļu.

Lūdz ziedot

Draudze pati saviem spēkiem nevar projektu realizēt, tāpēc lūdz Siguldas iedzīvotājus un uzņēmējus atbalstīt draudzei ļoti nepieciešamās būves celtniecību. Ziedot var personīgi jebkurā laikā, iepriekš sazinoties telefoniski ar draudzes kasieri Diānu Špelu (tālr. 27811880), pirms dievkalpojuma baznīcā pie kasieres, kā arī – veicot pārskaitījumu uz draudzes kontu:

Siguldas evaņģēliski luteriskā draudze 

Baznīcas iela 2, Sigulda, LV 2150 

reģ. nr. 90000186901 

konta nr.: LV11HABA0551012598761
Banka: “Swedbank” AS