03.07.2018 17:19

Ādažos izvietoto NATO bataljonu papildinājuši 152 karavīri no Slovākijas

Autors  LETA
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Ādažos izvietoto NATO bataljonu papildinājuši 152 karavīri no Slovākijas Normunds Mežiņš, Jaunsardzes un informācijas centrs

NATO paplašinātās klātbūtnes grupai Latvijā pievienojušies 152 Slovākijas bruņoto spēku karavīri, kā arī vairāku veidu Slovākijas bruņoto spēku tehnikas vienības, aģentūrai LETA pavēstīja Aizsardzības ministrijas pārstāve Mairita Senkevicina.

Kopš 2017. gada novembra Latvijā Mehanizētās kājnieku rotas sastāvā dien divi Slovākijas bruņoto spēku sadarbības koordinatori, lai sniegtu atbalstu sabiedroto spēku uzņemšanā Latvijā.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot alianses solidaritāti un apņēmību aizstāvēt aliansi pret jebkāda veida agresijas izpausmēm. Svinīgā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija notika 2017. gada 19. jūnijā Ādažu bāzē.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1000 karavīru no Albānijas, Itālijas, Polijas, Kanādas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

Jau ziņots, ka jūnijā Latvijā ieradās 60 karavīri no Čehijas bruņoto spēku 71. mehanizētā bataljona mīnmetēju vada, kā arī vairāku veidu Čehijas bruņoto spēku tehnikas vienības.