24.11.2011 15:50

Smilšu terapija Babītes Dienas centrā

Autors  Kate Jēkabsone
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Lai palīdzētu krīzē nonākušajiem cilvēkiem atrisināt savas problēmas, Babītes novada Domes Dienas centrā izveidots jauns pakalpojums – smilšu terapiju.

“Šī terapija darbojas jau otro nedēļu, un tā ir izveidota ar domu, lai palīdzētu gan bērniem, gan pieaugušajiem atrisināt samilzušās problēmas,” skaidro Sociālā dienesta darbiniece Ināra Ļebedeka.

“Ļoti daudzi cilvēki zvana un interesējas par šo terapiju, bet to var apmeklēt tikai ar Sociālā dienesta nosūtījumu. Smilšu terapijas nodarbības notiek tikai reizi nedēļā, un vienas dienas laikā to var apmeklēt aptuveni divi cilvēki. Patlaban smilšu terapijas nodarbības apmeklē divi bērni. Lai palīdzētu krīzes situācijā nonākušajiem bērniem, esam izmēģinājuši dažādas terapijas, taču sapratām, ka nepieciešamas vēl citas pieejas, līdz ar to tika izveidota smilšu spēļu terapija,” piebilst I. Ļebedeka.

Smilšu terapijas izveide tika finansēta no Babītes novada pašvaldības Dienas centra līdzekļiem. “Konkrētas izmaksas nevaru pateikt, jo mēs paši ļoti daudz iesaistījāmies šīs telpas izveidē. Paši to iekārtojām un gādājām speciālajai smilšu kastei smiltis,” stāsta Sociālā dienesta darbiniece.

Smilšu terapiju vada transpersonālās psiholoģijas ekspresīvās mākslas terapijas speciāliste, psiholoģe, psihoterapeite un gleznotāja Ineta Kona.

Smilšu terapijas laikā, lietojot taustes, redzes, dzirdes un ožas sajūtas, tiek piešķirta fiziska forma iekšējām apzinātām un neapzinātām domām un jūtām. Izveidotā smilšu bilde ir kā cilvēka iekšējā stāvokļa atspulgs, un ar iztēles un simbolu palīdzību tiek radīts tilts no neapzinātā uz apzināto, no garīgā uz fizisko un no neverbālā uz verbālo.