06.01.2017 10:09

Sākusies pretendentu pieteikšana apbalvojumam "Laiks Ziedonim"

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Sākusies pretendentu pieteikšana apbalvojumam "Laiks Ziedonim" publicitātes

Zvaigznes dienā Imanta Ziedoņa fonds "Viegli" izsludina pieteikšanos apbalvojumam "Laiks Ziedonim". Apbalvojums jau ceturto gadu tiks pasniegts piecās nominācijās – zinātnē, novadpētniecībā, bērniem un jauniešiem, tautsaimniecībā un par dzīvi literatūrā. Pieteikšanās līdz 24. februārim.

Imanta Ziedoņa fonds "Viegli" apbalvojumu "Laiks Ziedonim" iedibinājis 2014. gadā, lai iedvesmotu, novērtētu un cildinātu jaunradi, kā arī "dzejniekam Imantam Ziedonim svarīgās vērtības – izcilību, degsmi, sūtību, stāju, veiksmi un savpatnību. Tā ir iespēja ikvienam pamanīt un izcelt kādu savu novadnieku, darba devēju, kolēģi vai aktīvu jaunieti," teikts fonda paziņojumā.


Līdz šim apbalvojumu saņēmuši 15 laureāti no dažādiem Latvijas novadiem. Apbalvojumu atbalsta mecenāti Boriss un Ināra Teterevi, nodrošinot katras nominācijas laureātam naudas balvu 3000 eiro apmērā.

"Mēs meklējam cilvēkus, kuriem ir griba radīt izcilus darbus, kā arī stāja, veiksme un savpatība tos novest līdz galam. Jau trīs gadus apbalvojums "Laiks Ziedonim" palīdz mums satikt un iepazīt šādus cilvēkus, kuri iedvesmo un iegulda savas zināšanas un darbu Latvijas attīstībā. Aicinām ikvienu pieteikt savu apbalvojuma pretendentu, lai mēs, sabiedrība, mācītos novērtēt mūsu līdzcilvēku pieredzi un cildināt viens otru par paveikto un izcilām personības vērtībām," izteikusies fonda "Viegli" padomes priekšsēdētāja Žanete Grende.

Pretendents var gan pieteikties pats, gan tikt pieteikts līdz 24. februāra plkst. 17.00 mājas lapā. Apbalvojuma pretendentus martā izvērtēs vizionāri – cilvēki, kuri ir kompetenti nomināciju jomā, pārredz un pārzina nozares aktualitātes. Apbalvojuma nominanti tiks paziņoti aprīlī, savukārt laureātus cildinās ceremonijā Imanta Ziedoņa dzimšanas dienā 3. maijā.

Apbalvojums zinātnē "Taureņu uzbrukums" tiks pasniegts zinātniekam ar doktora grādu, kas aktīvi nodarbojas ar pētniecību. Vizionāri: Vjačeslavs Kaščejevs (2014. gada laureāts), Agrita Kiopa, Sandra Kropa, Gustavs Strenga, Jurģis Šķilters (2015. gada laureāts), Egils Stalidzāns (2016. gada laureāts), Rolands Lappuķe.

Apbalvojums novadpētniecībā "Kedas" 2017. gadā apbalvos cilvēkus vai cilvēku grupas, kuri aizrautīgi un radošā veidā darbojas latviskuma veicināšanā un latviskās kultūras tradīciju izpētē un attīstībā trimdā/diasporā. Vizionāri: Aldis Austers, Jevgēņija Butņicka, Ilze Jurkāne, Andris Slišāns (2014. gada laureāts), Varis Auziņš (2015. gada laureāts), Rūta Šmite, Jānis Galzons (2016. gada laureāts), Elīna Vikmane.

Apbalvojums tautsaimniecībā "Zemi es mācos" 2017. gadā cildinās cilvēkus, kuri mācījušies, strādājuši ārvalstīs un šīs zināšanas un prasmes iegulda Latvijas tautsaimniecības attīstībā. Šī kategorija tiks realizēta sadarbībā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru. Vizionāri: Aigars Rostovskis, Ēriks Hānbergs, Daina Bruņiniece, Baiba Mikāla, Jānis Nīmanis (2014. gada laureāts), Aldis Gulbis, Ieva Ernštreite, Laila Līduma.

Apbalvojums kategorijā Bērni un jaunieši "Rabarbers" cildinās jauniešus vecumā no 13 līdz 25 gadiem, kuri ir kā piemērs citiem, kam piemīt drosme iet savu ceļu un kuru dzīvē un darbībā izpaužas visas apbalvojuma vērtības. Vizionāri: Mārtiņš Martinsons, Ilga Reizniece, Līga Rudzīte, Renārs Zeltiņš, Valters Dakša (2015. gada laureāts), Andris Jenerts (2016. gada laureāts).

Apbalvojums kategorijā Dzīve literatūrā "Bize" 2017. gadā cildinās izcilus bibliotekārus. Vizionāri: Aivars Berķis, Māra Zālīte, Līga Blaua, Ieva Kolmane, Inese Zandere (2015. gada laureāte), Aija Melle, Daiga Zirnīte (2016. gada laureāte), Jolanta Borīte.

Apbalvojuma “Laiks Ziedonim” 2016. gada laureātiApbalvojuma “Laiks Ziedonim” 2016. gada laureāti