08.08.2015 15:22

Oslo lidostā alkohola reibuma dēļ aizturēta "airBaltic" apkalpe (papildināta)

Autors  LETA
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Sestdienas rītā Oslo lidostā aizturēta aviokompānijas "airBaltic" lidmašīnas apkalpe, kurai pārbaudes uzrādījušas nepieļaujamu alkohola līmeni, ziņo Norvēģijas raidorganizācija NRK.

Apkalpe aizturēta plkst.5.15 ierindas pārbaudes laikā, kad pilotam, otrajam pilotam un divām stjuartēm alkohola līmenis pārsniedzis pieļaujamās 0,2 promiles. Viņi nodoti policijai un nogādāti pie ārsta asins pārbaužu veikšanai, pavēstīja policijas pārstāvis.

Kā paziņoja policijas prokurore Edīte Eka Sērensena, elpas pārbaudes uzrādījušas reibumu četriem no pieciem apkalpes locekļiem. Policija iejaukusies, kad saņēmusi anonīmu zvanu ap plkst.4.

Aizturētajiem draud cietumsods līdz diviem gadiem. Visi četri ir no Latvijas un strādā "airBaltic".

Apkalpei bija paredzēts vadīt lidmašīnu "Boeing 737" ar 109 pasažieriem ceļojumu kompānijas "Star Tour" čarterreisā, lai nogādātu norvēģu tūristus Krētā.

Kā pavēstīja "Star Tour" komunikāciju direktore Nora Aspergena, kompānija notikušo uztver ļoti nopietni, taču ir pāragri teikt, vai tas ietekmēs sadarbību ar aviokompāniju.

Kā NRK pastāstīja viens no pasažieriem, viņi iesēdušies lidmašīnā, taču drīz pie lidostas piebraukusi policijas automašīna un aizvedusi apkalpi. Lidostas personāls paziņojis, ka reiss tiek atlikts slimības dēļ.