28.07.2015 10:04

Krievija draud uzlikt veto ANO rezolūcijai par Malaizijas lidmašīnas notriekšanas tribunālu

Autors  LETA/Interfax
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Krievija draud uzlikt veto ANO rezolūcijai par Malaizijas lidmašīnas notriekšanas tribunālu www.un.org

Krievija uzliks veto ANO Drošības padomes rezolūcijai par tribunāla izveidošanu Malaizijas pasažieru lidmašīnas notriekšanas lietā, ja šāda rezolūcija tiks pieņemta ar Drošības padomes dalībvalstu balsu vairākumu, paziņoja Krievijas pastāvīgais pārstāvis ANO Vitālijs Čurkins.

Krievija atteikusies strādāt pie teksta, ko Drošības padomē iesniegusi Malaizija, paziņoja Krievijas vēstnieks Malaizijā Valērijs Jermolovs.

"Steiga, ar kādu tiek virzīta rezolūcijas pieņemšana un tās pilnvaru paplašināšana, norāda uz to, ka ANO Drošības padome, šķiet, tiek izmantota, lai reisa "MH17" lidmašīnas "Boeing" traģēdijas aizsegā sarīkotu Krievijas tiesāšanu saistībā ar situāciju Ukrainā un gala rezultātā izolētu mūsu valsti atbilstoši atsevišķu valstu šaurajām interesēm," teikts diplomāta paziņojumā.

"Krievija negrasās strādāt pie rezolūcijas teksta par starptautiskā tribunālā izveidošanu," viņš uzsvēra, vienlaikus paužot cerību, ka Krievijas partneri ANO Drošības padomē "sapratīs mūsu pozīciju un atbalstīs izmeklēšanas pabeigšanu caurskatāmā veidā, kas nodrošinās labu bāzi, lai rezultātā izraudzītos piemērotu formu tiesvedības veikšanai".

Kā ziņots, pagājušā gada 17. jūlijā virs teritorijas Ukrainas austrumos, ko kontrolē Krievijas atbalstītās teroristu bandas, tika notriekta Malaizijas lidmašīna "Boeing 777", nogalinot visus aviolainerī esošos 298 cilvēkus, tostarp 193 Nīderlandes pilsoņus.

Rietumi un Kijeva uzskata, ka Malaizijas lidmašīnu notriekuši Krievijas apbruņotie teroristi, raidot raķeti no zenītartilērijas kompleksa "Buk", kuru tiem piegādājusi Maskava.

Jau uzreiz pēc lidmašīnas notriekšanas Rietumu medijos izskanēja arī versijas, ka liktenīgo raķeti izšāvuši pašas Krievijas karavīri, kas atradušies Ukrainas teritorijā vai arī Krievijas teritorijā līdzās Ukrainas robežai.