28.06.2015 23:29

ECB nolemj saglabāt ārkārtas finansējumu Grieķijas banku sistēmai līdzšinējā līmenī

Autors  LETA/AFP/DPA
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Eiropas Centrālā banka (ECB) svētdien ārkārtas sanāksmē Frankfurtē nolēmusi saglabāt ārkārtas finansējumu Grieķijas banku sistēmai līdzšinējā līmenī.

ECB prezidents Mario Dragi paziņoja, ka Eiropas Centrālā banka turpinās cieši sadarboties ar Grieķijas Centrālo banku.

ECB nolēmusi "saglabāt ārkārtas likviditātes fonda (ELA) nodrošinājuma griestus Grieķijas bankām līmenī, kāds tika nolemts piektdien," teikts bankas padomes izplatītajā paziņojumā.

Grieķijas Centrālās bankas vadītājs Jannis Sturnars pavēstīja, ka viņa vadītā banka īstenos visus nepieciešamos pasākumus, lai nodrošinātu finanšu stabilitāti Grieķijas pilsoņiem šajos grūtajos apstākļos.

Jau vēstīts, ka Grieķijas krīze padziļinājās sestdien pēc tam, kad Eiropas partneri reaģēja uz Grieķijas premjerministra Alekša Cipra aicinājumu rīkot referendumu par starptautisko kreditoru izteiktajiem priekšlikumiem, atsakoties pagarināt valsts glābšanas programmas termiņu pēc 30. jūnija.

Grieķijas valdība piektdien noraidīja kreditoru piedāvājumu apmaiņā pret vairāku reformu īstenošanu pagarināt starptautiskā aizdevuma programmu par pieciem mēnešiem, kuru laikā tā saņemtu 12 miljardus eiro, paziņodama, ka šīs prasības izraisītu recesiju un ka piedāvātā summa nav pietiekama.

Grieķijas 240 miljardu eiro lielās glābšanas programmas termiņa pagarināšana līdz novembra beigām būtu jau trešā kopš pērnā decembra un nodrošinātu finansiālās grūtībās nonākušajai valstij vairāk laika, lai ar Eiropas partneriem spētu vienoties par turpmāku finanšu palīdzību.