14.06.2015 15:36

Plūdos Tbilisi desmit bojāgājušie; no zoodārza izbēguši dzīvnieki, tostarp plēsēji

Autors  LETA--BBC.
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Plūdos Tbilisi desmit bojāgājušie; no zoodārza izbēguši dzīvnieki, tostarp plēsēji  Aculiecinieku attēli no vietnes "twitter"

Gruzijas galvaspilsētā Tbilisi lietavās un plūdos dzīvību zaudējuši desmit cilvēki, svētdien paziņoja mērs Dāvids Narmanija. Vairāki cilvēki tiek uzskatīti par bezvēsts pazudušiem, bez pajumtes palikuši vairāki desmiti ģimeņu.

Plašajos plūdos smagi cietis pilsētas zoodārzs, tā infrastruktūra teju pilnībā iznīcināta. Daudzi dzīvnieki gājuši bojā, bet citi – arī plēsēji – aizbēguši no saviem voljēriem. Izbēgušas sešas lauvas, seši tīģeri, septiņi lāči un 13 vilki.

Daļu izbēgušo plēsēju izdevies iemidzināt un nogādāt atpakaļ zoodārza teritorijā, tomēr dažus specvienību karavīri bija spiesti nogalināt. Atbilstoši jaunākajai informācijai, turpinās vairāku lauvu un tīģeru meklēšana. Pilsētas nomalē Nucbidzes plato rajonā manīta pantera. Virs pilsētas riņķo helikopteri. Tbilisi mērs mudinājis iedzīvotājus nepamest savus mājokļus un ziņot par pamanītajiem plēsējiem.

Izglābto zoodārza iemītnieku skaits nav liels, atzina zoodārza pārstāve sakariem ar presi Mzija Šarašidze. Izglābušies tikai tie dzīvnieki, kas atradās voljēros zoodārza augstākajā daļā. Pamatā tie ir nagaiņi. Izglābts ir begemots, ziloņi, lamas, aļņi, pāvs, zebras, kazas, zirgi, poniji, viens šakālis, divi trīs vilki, daļa lauvu un leopardi, degunradzis un divi trīs pingvīni, sacīja M. Šarašidze, piebilstot, ka pingvīnu sākotnēji bijis 17.

Plūdi Tbilisi izraisījās naktī uz svētdienu. Lietavas, kas Tbilisi un tās apkaimē turpinājās vairākas stundas, appludinājušas vairāk nekā 100 privātmāju pagalmus un pirmos stāvus, kā arī vairākus tuneļus un pazemes laukumus. Nodarīti postījumi autoceļiem, elektroenerģijas līnijām, infrastruktūras objektiem. No krastiem izgājusi Veras upe. Ūdens straumes aizskalojušas vairākus desmitus namu un automašīnu.