11.06.2015 17:06

Bijušais Kremļa finansētās televīzijas korespondents stāsta par propagandas veidošanu

Autors  LETA--UKRINFORM
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Bijušais Kremļa finansētās televīzijas korespondents stāsta par propagandas veidošanu ekrānšāviņš no youtube.com

Bijušais Krievijas telekanāla NTV korespondents Vācijā Konstantīns Goldencvaigs intervijā Vācijas sabiedriskajai raidorganizācijai "Deutsche Welle" (DW) pastāstījis, kā tiek uzņemti propagandas sižeti.

Kremļa kontrolētais telekanāls viņu atlaida šonedēļ pēc K. Goldencvaiga nedēļas nogalē Vācijas televīzijai sniegtas atklātas intervijas, kurā viņš stāstīja par Krievijas izslēgšanu no "Lielā astoņnieka". Pēc aiziešanas no telekanāla viņš savā "Facebook" lapā publicēja atvainošanos NTV skatītājiem par piedalīšanos propagandas izplatīšanā.

Intervijā DW K. Goldencvaigs pastāstīja par notikumu atspoguļošanu un vadības norādījumiem, kā to pareizi darīt.

"Lūk, ir notikums. Piemēram, Petro Porošenko atbrauc uz Berlīni. To ar valsti saistītajos Krievijas medijos nevar atspoguļot objektīvi. Porošenko, lai kādas pret viņu man ir sarežģītas jūtas, ir jāizvārta dubļos, Angela Merkele ir jāpasludina par ASV marioneti un tā tālāk. To nevajag norādīt no augšas. Pēc tam, kad tev ir pavēlēts kaut ko parādīt, bet kaut ko ne, kādā brīdī tas pārvēršas par pašcenzūru. Kāpēc meklēt kādus citus viedokļus, cenšoties līdzsvarot notikuma pasniegšanu, ja to vienalga izgriezīs? Un tu pats piedalies šajā diezgan apkaunojošajā procesā," sacīja K. Goldencvaigs.

Pēc viņa teiktā, darbs vienā no Krievijas galvenajiem propagandas telekanāliem viņam bijis nomācošs un viņš jau sen gribējis aiziet.

"Maigi sakot, mans lēmums ir novēlots. Tā tomēr nav telekanālu pārslēgšanas poga. Sākumā tev neļauj darīt, lūk, to. Pēc tam saka, ka jādara, lūk, tas. Pēc tam jau saproti, ka, ja jau tev saka, tad labāk es pats to darīšu.

Situācija pakāpeniski paliek saspringtāka, saspīlētāka. Tāpēc katru reizi iespējas darīt kaut ko citu, izņemot propagandu, kļuva arvien mazāk. Un vienā brīdī es sapratu, jā, man ir jāveido kaut kāds propagandas elements, es par to saņemu naudu, es esmu parakstījis līgumu ar paša sirdsapziņu.

Tomēr vēl ir tēmas, par kurām man nav kauns. Es varēju rādīt šīsdienas Vācijas dzīvi. Taču pašreizējā aukstā kara apstākļos viss nonācis pie tā, ka mēs stāstām, kā pašreizējo Krievijas varu atbalsta vienkāršie vācieši, bet Bundestāgā sēž kaut kādi idioti, vai arī rādām, kā pūst un sadalās Eiropa. Lūk, citas dienaskārtības gandrīz nav," pavēstīja K. Goldencvaigs.

Viņš vēlreiz atvainojās televīzijas skatītājiem par līdzdalību propagandas radīšanā. "Es saprotu, ka ir mana vaina tajā, ka es ar to nodarbojos. Es atvainojos skatītāju priekšā. Šo atbildību nav iespējams pārsvītrot. Tā ka nāksies samaksāt par savu līdzdalību tajā," piebilda K. Goldencvaigs.