11.05.2015 13:45

Čehijā izteikts rājiens diplomātam, kurš Baltijas valstīm ieteicis radikāli vērsties pret "zaļajiem cilvēciņiem"

Autors  LETA/RIA Novosti
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Vāclavs Bartuška Vāclavs Bartuška www.rferl.org

Čehijas valdības pilnvarotajam enerģētikas drošības jautājumos Vāclavam Bartuškam, kurš nesenā intervijā Baltijas valstīm pret iespējamo Krievijas "zaļo cilvēciņu" parādīšanos ieteicis vērsties ar radikālām metodēm, izteikts rājiens, paziņojis Čehijas Ārlietu ministrijas preses sekretārs Davids Frouss.

"Ārlietu ministrijas vadība sodījusi Vāclavu Bartušku atbilstoši darba likumdošanai," sacīja amatpersona. "Par šo tēmu ārlietu ministram Ļubomiram Zaoralekam ar viņu bija atbilstoša saruna."

Bartuška aprīļa beigās ziņu vietnei "Neovlivni.cz" izklāstīja savu skatījumu uz to, kas būtu jādara, lai nepieļautu, ka Baltijas valstīs parādās Krievijas karavīri bez atpazīšanas zīmēm.

"Ja rīkosities tiešām izlēmīgi, kā to darīja, piemēram, Odesā, kur viņus vienkārši sadedzināja, vai Dņepropetrovskā, kur viņus vienkārši nogalināja un apglabāja ceļmalā, tad viss būs kārtībā," sacīja Bartuška. "Bet ja jūs to neizdarīsiet, tad būs karš."

Kā paskaidroja Zaoraleks, šādi izteikumi ir "morāli nepieņemami. Es to asā formā apliecināju Bartuškam un paziņoju par savu nepatiku pret šādiem paziņojumiem".