07.05.2015 00:14

ASV ministrs: Krievijas atbalstītie kaujinieki, ļoti iespējams, Ukrainā gatavo jaunu uzbrukumu

Autors  LETA/Ukrainska Pravda
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
ASV ministrs: Krievijas atbalstītie kaujinieki, ļoti iespējams, Ukrainā gatavo jaunu uzbrukumu www.wsj.com

ASV aizsardzības ministrs Eštons Kārters trešdien Savienoto Valstu Senātā apstiprināja NATO spēku virspavēlnieka Eiropā ģenerāļa Filipa Brīdlova pagājušajā nedēļā paustos pieņēmumus - pastāv liela varbūtība, ka Krievijas atbalstītie kaujinieki Ukrainas austrumos gatavo jaunu uzbrukumu.

"Ģenerālim Brīdlovam ir taisnība. Tiešām izskatās, ka Krievijas atbalstītie - Krievijas atklāti atbalstītie - separātisti Austrumukrainā gatavojas kārtējam karadarbības raundam, kas ir pretrunā ar Minskas līgumiem," norādīja ministrs.

Atbildot uz jautājumu, vai ASV ir gatava piegādāt Ukrainai letālo bruņojumu, Kārters sacīja, ka Savienotās Valstis atbalsta Ukrainas karavīrus ar aizsardzības bruņojumu.

Ukrainas prezidents Petro Porošenko trešdien paziņoja, ka Donbasā šobrīd atrodas vairāk nekā 40 000 nelikumīgo bruņoto formējumu kaujinieku, kas turpina saņemt materiālo palīdzību, arī ieročus un militāro tehniku, no Krievijas, bet tiešā robežas tuvumā ir vairāk nekā 50 000 Krievijas karavīru.

Krievija pērn februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš pagājušā gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Ukrainas Ārlietu ministrijas pārstāvis Jevhens Perebijnis aprīļa beigās paziņoja, ka Krievija nav izpildījusi nevienu Minskas vienošanās punktu.

Krievija palielina savu militāro klātbūtni Ukrainā un spēku izvešanas vietā turpina iesūtīt jaunas Krievijas armijas vienības un ieročus, norādīja amatpersona.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.