25.12.2013 19:58

Pāvests Ziemassvētkos lūdzas par Sīriju un Dienvidsudānu

Autors  LETA/AFP
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Pāvests Francisks trešdien - savos pirmajos Ziemassvētkos, kurus viņš Vatikānā aizvada katoļu baznīcas galvas amatā - aicināja Sīrijā nodrošināt humānas palīdzības piekļuvi un Dienvidsudānā - "sociālo harmoniju".

Viņš arī izlūdzās Dieva palīdzību, lai tiktu izglābti karavīri-bērni, "kuriem ir laupīta viņu bērnība". Pāvests arī lūdzās par mieru konfliktu plosītajā Centrālāfrikas Republikā, kas "bieži vien tiek aizmirsta".

Tradicionālajā Pirmo Ziemassvētku uzrunā "Urbi et Orbi" ("Pilsētai un pasaulei"), kurā tika pieminēti vairāki konflikti, pāvests arī aicināja neticīgos pievienoties "vēlmei" pēc miera pasaulē.

"Pēdēja laikā konflikts Sīrijā ir satriecis pārāk daudzas dzīves, vairojot naidu un atriebību," sacīja pāvests. "Turpināsim lūgt Dievu pasargāt mīļo Sīrijas tautu no ciešanu turpināšanās un panākt, ka konflikta puses spēj apturēt vardarbību un garantē humānās palīdzības piekļuvi."

Pāvests lūgšanā pieminēja Irāku, kur galvaspilsētā Bagdādē Ziemassvētku dienā mīnēta auto sprādzienā nogalināti 14 cilvēki. "Dziedē rētas mīļajā Irākas valstī," lūgšanā sacīja pāvests.

Viņš aicināja panākt "sociālo harmoniju Dienvidsudānā, kur pašreizējā spriedze jau ir novedusi pie daudziem upuriem, kā arī apdraud mierīgu līdzāspastāvēšanu jaunajā valstī".

Centrālāfrikas Republiku "plosa vardarbības eskalācija un nabadzība", norādīja Francisks.

Viņš aicināja pieņemt imigrantus un viņiem palīdzēt. Pāvests mudināja apturēt cilvēku kontrabandu un lūdzās par Filipīnu taifūna upuriem.

Otrdien Francisks Vatikāna Svētā Pētera bazilikā novadīja sava pontifikāta pirmo Ziemassvētku vakara dievkalpojumu.

Svētvakara uzrunā viņš īpaši izcēla ganu lomu stāstā par Kristus piedzimšanu. Vietēji gani bija pirmo Kristus dzimšanas liecinieku vidū, "jo viņi bija pēdējo, izstumto vidū," īsajā sprediķī norādīja pāvests.

Katram kristietim ir jāizvēlas starp tumsu un gaismu, starp mīlestību un naidu, atgādināja Francisks.

"Ja mēs mīlam Dievu un mūsu brāļus un māsas, mēs staigājam gaismā, bet ja mūsu sirdis ir noslēgtas, ja pār mums dominē lepnums, viltus un egoisms, tad mūsos un ap mums nokļūst tumsa," sacīja pāvests.