17.07.2014 11:11

Zāļu skapīšu tīrīšanas akcijā aicina nodot nederīgos medikamentus

Autors 
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Zāļu skapīšu tīrīšanas akcijā aicina nodot nederīgos medikamentus arhīvs

No šīs nedēļas līdz oktobra beigām visās SIA "A Aptiekas" tīkla aptiekās iedzīvotājiem būs iespēja nodot nederīgos medikamentus, tā parūpējoties par to drošu iznīcināšanu un saglabājot tīru apkārtējo vidi.

Speciāli medikamentu savākšanas konteineri tiks izvietoti visās 78 "A Aptiekas" tīkla aptiekās, tostarp Ķekavā, Inciemā, Mārupē, Raganā, Saulkrastos, Siguldā un Ulbrokā, un uzņēmums apmaksās to iznīcināšanu dabai draudzīgā veidā, pavēstīja akcijas "Vislatvijas zāļu skapīšu tīrīšana" rīkotāji.

"Mums rūp ne tikai savu pircēju veselība un droša zāļu lietošana, bet arī apkārtējā vide, un, ja mūsu klientiem dažādu iemeslu dēļ ir iekrājušies nederīgi medikamenti, šis ir lielisks veids, kā gan mums, gan iedzīvotājiem ar atbildību izturēties pret bīstamajiem atkritumiem," norādīja SIA "A Aptiekas" iepirkumu un mārketinga vadītāja Nora Krauja.

Patlaban iedzīvotāji visbiežāk lietošanai nederīgās zāles izmet kopā ar sadzīves atkritumiem, jo nevēlas maksāt par to iznīcināšanu licencētam bīstamo atkritumu pārstrādes uzņēmumam. Medikamenti, kas nonāk apkārtējā vidē, var veidot toksiskus savienojumus, kas piesārņo ūdeni un gaisu, turklāt var būt kaitīgi visiem dzīvajiem organismiem.

Akcija "Vislatvijas zāļu skapīšu tīrīšana" norisināsies līdz oktobra beigām un tās laikā aptieku apmeklētājiem būs iespēja aizpildīt arī anketas par zāļu lietošanas paradumiem, lai, pamatojoties uz iegūtajiem datiem, "A Aptiekas" speciālisti varētu izstrādāt rekomendācijas medikamentu drošai lietošanai. Ikviens anketas aizpildītājs varēs laimēt atpūtu Latvijas laukos.