14.05.2013 17:07

Muzeju naktī Brīvdabas muzejs aicinās dzīvot zaļi

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs. Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs. www.kulturaskarte.lv

18. maijā Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs no plkst. 19 līdz 23 aicina apmeklēt starptautiskās akcijas Eiropas Muzeju nakts pasākumus Juglas ezera krastā.

Starptautiskajā Muzeju dienā 18. maijā no 10 līdz 17 Brīvdabas muzejs piedāvā muzeja teritorijas un ēku apskati bez maksas. Visu dienu lielus un mazus apmeklētājus gaidīs muzeja amatnieki – seno spēļu meistars Aldonis Baldiņš Kurzemes sētā, keramiķis Leontīns Cīrulis Vidzemes podnieka darbnīcā un citi.

Savukārt no plkst. 19 līdz 23 Muzeju nakts aktivitātes ar devīzi "Dzīvosim zaļi!" notiks tikai Kurzemes zvejniekciema teritorijā. Juglas ezera krastā, "Mauru" mājas pagalmā, apmeklētājus gaidīs un uzstāsies: Ķekavas Mūzikas skolas vijolnieku ansamblis, Garkalnes pagasta vokālais ansamblis "Strauts", kā arī Koklētāju ansamblis "Teiksma".

"Lurķu" māju šķūnī visu vakaru tiks demonstrēti videomateriāli no Brīvdabas muzeja etnogrāfisko filmu arhīva, savukārt "Lurķu" mājā būs ekspress izrāde "Neparastie koka izstrādājumi". Kokamatnieks Ivara Kalniņa aicinās uz savu darbnīcu Kurzemes zvejniekciema pļavā pie Nameļa, kur apmeklētājiem stāstīs "Par koka nozīmi un izmantošanu latviešu lauku sētā". Kurzemes zvejniekciema pļavā no plkst. 19 līdz 23 būs iespēja nobaudīt zaļo zupu un zaļo tēju, kā arī zaļo vīnu un zaļo maizi, informē Eva Birzleja, Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja Izglītības un informācijas nodaļas darbiniece.