19.02.2013 12:34

"Pēdējā tempļa hronika" Carnikavā

Autors  Carnikava.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Nacionālā bibliotēka Pārdaugavā. Nacionālā bibliotēka Pārdaugavā. www.foto.delfi.lv

22. februārī pulksten 19 Carnikavas Tautas namā "Ozolaine" tiks izrādīta Dāvja Sīmaņa pilnmetrāžas dokumentālā filma "Pēdējā tempļa hronika".

Filma ir stāsts par cilvēku un cīņu par viņa radošo ideju realizēšanu, bet pats svarīgākais – par vienas celtnes, jaunās Latvijas Nacionālās bibliotēkas, likteni. Ar poētisku minimālismu filma izseko jaunās ēkas būvniecībai: no pirmsākumiem vēl tukšā un pamestā būvbedrē līdz pat daudzkārt apspriestajam pabeigtās Gaismas pils siluetam. Vērojot un vizuālā simfonijā sakārtojot celtniecības darbu, filmas veidotāji būvlaukumā ir saskatījuši mitoloģisku un rituālu kārtību, tādējādi radot asociācijas ar augstāko garīgo celtņu – tempļu – būvniecību agrāk vēsturē.

Filmas tapšanā piedalījušies: režisors Dāvis Sīmanis, operators Andrejs Rudzāts, skaņu operators Normunds Kļaviņš, skaņu režisors Anrijs Krenbergs un komponists Voldemārs Johansons. Filmas uzņemšanā tika izmantota speciāla kino uzņemšanas tehnika, kā arī augstas izšķirtspējas kameras, lai skatītājiem redzamais rezultāts uz ekrāna pilnībā atbilstu bibliotēkas būvniecības vērienam.