06.08.2018 14:46

Rīgu pierībinās ceturtais Baltijas bundzinieku samits

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Foto un video no trešā Baltijas bundzinieku saieta: Foto un video no trešā Baltijas bundzinieku saieta: publicitātes

Baltijas bundzinieku samits ir lielākais šāda veida notikums Ziemeļeiropā, kas pulcē jau vairāk nekā 300 bundzinieku no dažādām valstīm. Šogad tas notiks ceturto reizi – 19. augustā 11. Novembra krastmalā varēs pulcēties ikviens interesents, bet īpašo viesu statusā būs ASV, Ungārijas un Polijas sitaminstrumentu spēles pārzinātāji.

Aicināts uz samitu tiek ikviens, kurš spēlē bungas, neatkarīgi no meistarības līmeņa un vecuma. Pasākums 19. augustā sāksies jau pulksten 12 un visu dienu notiks bundzinieku meistarklases, Latvijas labāko sitaminstrumentālistu paraugdemonstrējumi, aktivitātes visjaunākajiem bungotājiem, kā arī darbosies bungu rings, kurā sacentīsies gan bērni un jaunieši, gan pieaugušie.

Bundzinieku samita kulminācija būs Lielais vakara koncerts, kas sāksies pulksten 20. Tajā visi bundzinieki kopā izpildīs dažādus ritmus un spēlēs līdzi populārām dziesmām.


Koncerta galvenie viesi būs Maiks Terrana no ASV un Gergo Borlai no Ungārijas. 58 gadus vecais Terrana ir hārdroka un smagā metāla bundzinieks, taču savas karjeras laikā spēlējis ļoti dažādos stilos, sadarbojoties ar daudziem mūziķu sastāviem. Nu jau 20 gadus viņš dzīvo Eiropā un šobrīd spēlē kopā gan ar itāliešu metālgrupu "Vision Divine", gan spāņu metālistiem "Avalanch", gan čehu apvienību "Kreyson". Papildu tam viņam ir sava hārdroka grupa "Terrana" un dzīvās mūzikas projekts, kas apvieno klasisko un rokmūziku.

Savukārt Gergo Borlai ir viens no atzītākajiem ungāru džeza bundziniekiem, kurš 40 gadu vecumā piedalījies jau vairāk nekā 100 albumu ierakstos un saņēmis dažādus prestižus apbalvojumus, tajā skaitā divas balvas par mūža ieguldījumu Ungārijas mūzikas attīstībā. Viņš zināms, kā īpaši aizraujošo bungu solopartiju meistars, ko ne viens vien izbaudījis arī interneta vietnē YouTube.

Kopā ar bundziniekiem uzspēlēs arī pašmāju poproka grupa "The Sound Poets". Vakara koncerta ģenerālmēģinājums notiks pulksten 16.

Pasākumā viesosies arī ielu teātris "V.O.S.A. Theatre" no Čehijas, maršējošie bundzinieki "Drumline Latvia", bundzinieku grupa "Tako" no Korejas, Nila Īles jaunā grupa "Kanisaifa" un DJ Vento. Uz samita mazās skatuves uzstāsies bundzinieku grupa "The Clicks JR", bundzinieks Igors Faleckis no Polijas, Andžeja Grauda bungu skolas bērnu grupas un pašmāju meistari.

"Baltijas bundzinieku samits pāris gadu laikā izaudzis no mazas, šķietami utopiskas idejas līdz skaļākajam pasākumam Baltijas valstu bungu spēles vēsturē," ar lepnumu saka galvenais pasākuma organizētājs, bundzinieks Andžejs Grauds. "Man ir milzīgs prieks, ka neskatoties uz grūtībām, ar kurām sastapāmies sākumā, esam izturējuši un vairs nevienam nekas nav jāpierāda. Ar katru gadu vēlamies šo pasākumu pacelt arvien jaunā kvalitātē."

Viņš uzsver, ka kopā ar sievu Sigitu Graudu organizē šo pasākumu no sirds, izmantojot visus ģimenes un savas bungu skolas resursus. Kā lielāko motivāciju Andžejs min tieši fantastisko sajūtu pašā pasākumā.

"Sabrauc bundzinieki no malu malām, satiekas, ietusē un vakarā nospēlē neaizmirstamu, ar enerģiju pārņemtu koncertu, kas pašu dalībnieku un arī apmeklētāju atmiņā paliek vēl ilgi. Dzirdēt vienkopus tik daudzu bundzinieku spēli ir jaunums ne vien apmeklētājiem, bet arī pašiem dalībniekiem. Bungas ir spēcīgākais mūzikas instruments pasaulē un, lai par to pārliecinātos, aicinām visus izbaudīt šo jaudu klātienē!"

Visu pasākuma laiku speciālos stendos ikviens varēs apgūt bungu un perkusiju spēles pamatus, iepazīt un izmēģināt bungu industrijas jaunākos izstrādājumus un piedalīties vēl citās aktivitātēs. Darbosies arī amatnieku darinājumu tirdziņš.

Reģistrēties bundzinieku samitam un iegūt papildu informāciju par pasākumu var interneta lapā drumsummit.lv. Gan dalībniekiem, gan apmeklētājiem ieeja pasākumā būs bez maksas. Pasākumu organizē Andžeja Grauda bungu skola.