02.08.2018 09:55

Dzintaros izskanēs Imanta Kalniņa jubilejas koncerts "Menuets, Kalniņš, Latvija. 50, 77, 100"

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(1 balsojums)
Dzintaros izskanēs Imanta Kalniņa jubilejas koncerts "Menuets, Kalniņš, Latvija. 50, 77, 100" publicitātes

Par godu komponista Imanta Kalniņa 77 gadu jubilejai 2. septembrī Dzintaru koncertzālē notiks komponista jubilejas koncerts "Menuets, Kalniņš, Latvija. 50, 77, 100".

Koncertā pirmajā daļā muzicēs "Turaidas roze", LU absolventu koris "Jubilate", bērnu koris "Omnes" Aijas Kukules vadībā, solisti Uģis Roze un Olga Rajecka, aktrise Rēzija Kalniņa, kā arī mūziķi Aivars Gudrais (ģitāra), Modris Laizāns (basģitāra), Juris Kristons (taustiņinstrumenti), Ivars Kalniņš (bungas).

Pirmās daļas programmā iekļauts fragments no mūzikas filmai "Pūt, vējiņi", dziesmas "Dziesma, ar ko tu sācies", "Vilciņš šodien gar upmalu ies", "Blūzs" (Māra Čaklā dzeja), "Akāciju palags", "Balāde par pārmetumiem", "Elpo", "Saliksim muguras kopā" no Imanta Kalniņa rokoperas "Ei, jūs tur!", "Mūžu mūžos būs dziesma", kā arī dziesmas no grupas "Turaidas Roze" repertuāra: "Mīlestība divreiz neatnāk", "Viļņi Gaujas krastā", "Tiksimies tai pašā vietā", "Rīta serenāde" un "Nelaid, māte, bērnus mežā".

Koncerta otrajā daļā grupa "Menuets", kas šogad svin 50. dzimšanas dienu, piedāvās gan skaistākās un populārākās " dziesmas, kuru autors ir Imants Kalniņš ("Viņi dejoja vienu vasaru", "Alvas zaldātiņi", "Dzeguzes balss", "Balāde par Johanu", "Dziesma, ar ko tu sācies", "Četri balti krekli" u.c.), gan grupas agrīnās dziesmas, kuru autori ir Adrians Kukuvass, Juris Sējāns un Juris Kulakovs.

Šogad Imantam Kalniņam aprit 77 gadi (jubileja tika svinēta 26. maijā). Komponista mūzika ir ne tikai brīnumskaistas melodijas, kurās ievīta lieliska dzeja, bet tā vienlaikus ir arī ļoti svarīga Latvijas kultūras vēstures sastāvdaļa. Vairākas paaudzes savu mūzikas mīlestību un patriotisko izjūtu auklējušas, klausoties Imanta Kalniņa kompozīcijas.

Biļetes uz koncertu var iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.